FOTBAL TŘINEC – BANÍK OSTRAVA 1:3 (0:2)

Domácí fotbalisté se už od poloviny podzimní části hledají, i v průběhu zimní přípravy stále bezvýsledné pátrají po dřívější formě. Tato skutečnost byla pro solidně hrající Baník usnadněním.

Stal se už třetím celkem, který Třinci nasázel tři góly. Ještě než po Frydrychově pasu a Fantišově zaběhnutí za obranu a nekompromisním zakončení padla první branka, Svěrkoš navedl míč do palebné pozice a přízemní střelou orazítkoval pravou tyč. Následný Fantišův tečovaný centr už mířil tam, kam měl, ale obránce Joukl vykopl míč z prázdné brány.

S chutí hrající Fantiš stál u zrodu dalších dvou nebezpečných situací, z nichž ta druhá přinesla další změnu stavu. Nejprve expříbramský útočník odcentroval na hlavu Adámika, jemuž překazil gólovou radost brankář Lipčák a poté předložil míč Svěrkošovi, který nabil Vrťovi - vykopnutí míče z prázdné brány tentokrát přišlo pozdě, míč už byl za čarou. „První poločas byl z naší strany velmi špatný, Baník nás jasně přehrával. Po našich chybách nám dal dva góly a mohl přidat i další,“ uznal trenér Třince Ľubomír Luhový.

Agilní Fantiš manévroval v okolí třinecké šestnáctky také ve druhém dějství, kdy se opřel do míče a jeho rána málem prorazila spojnicí břevna a tyče. Hráči Třince se po změně stran rapidně zlepšili a místy svého soka pořádně poškádlili. Nejvíce asi v 60. minutě, kdy tradiční penaltový exekutor Malíř s přehledem proměnil pokutový kop nařízený za přistrčení Gavláka. „Ve druhém poločase se naše hra viditelně zlepšila. Soupeři jsme se vyrovnali, podrželi jsme míč a zpřesnili kombinaci, která přesto nebyla ideální. S gólovými šancemi jsme naložili špatně, což je škoda,“ litoval Luhový.

Baníkovci si schovali ještě jeden gól, docílili ho necelou čtvrthodinku před koncem. Třinečtí pokazili rozehrávku, k míči se dostali Kraut s Dostálem a druhý jmenovaný po minutě na hrací ploše zvýšil na 1:3. Těsně předtím Lipčák zmenšením střeleckého úhlu zamezil ve skórování Krautovi a po Dostálově ráně ho zachránilo břevno. „Baník je v jiné fázi přípravy než my, už pozvolna ladí formu. I přesto mě znepokojují góly, které nám nasázel. Všechny tři totiž padly po individuálních chybách Matouška, Surynka a Hanuse, kteří vinou nesoustředěnosti zvolili špatná řešení,“ poodhalil Luhový viníky.
To ostravský trenér Pavel Malura byl po zápase mnohem spokojenější. „Celý měsíc jsme tvrdě pracovali na kondici a je to vidět, řada hráčů se posunula výrazně dopředu. Potvrdilo se to i v zápase v Třinci, kde jsme to zvládli velice dobře. Moc jsme toho domácím nepovolili a gól dostlali jen z penalty, což se stát může. Měli jsme ještě pět šest šancí, trefili dvě břevna a jednu tyč. Tak to má vypadat,“ dodal trenér Baníku.

Branky: 62. z pen. Malíř – 19. Fantiš, 41. Vrťo, 79. Dostál

Třinec: Lipčák - Matoušek (46. Lisický), Rehák, Hupka, Joukl - Malíř, Hanus, Ceplák (55. Maroši), Eismann - Nekuda (70. Surynek), Surynek (46. Gavlák). Trenér: Ľubomír Luhový

Ostrava: Krbeček (46. Pietrzkiewicz) – Zawada, Frydrych (68. Adámik), Adámik (46. Cverna), Marek – Greguš (80. Vaněk), Vašenda (78. Droppa) – Vrťo, Lukeš (66. Kraut), Fantiš (78. Dostál) – Svěrkoš (72. Limanovský). Trenér: Pavel Malura

(rom)