FK FOTBAL TŘINEC – AS TRENČÍN 0:0

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu, mladý kolektiv hostů potvrdil pověst mužstva praktikujícího rychlý a pohybově náročný fotbal.

Stejným stylem hrál i Třinec, pro něhož to bylo první přípravné utkání na „domácím“ hřišti. První část hry nabídla nebezpečnou střelu Črika a megašanci Fanunda – jeho nepříliš razantní střelu Lipčák zkrotil. Na druhé straně se do dvou obrovských šancí dostal Joukl, ale nejdříve jeho pokus zastavil před čárou obránce a posléze nechal vyniknout brankáře.

Celá řada střídaní na obou stranách (po přestávce na trávník vyběhl extřinecký Lukšík) ve druhém poločase snížila úroveň hry. Hosté vyklidili střed pole, iniciativu převzali Třinečtí. Zahrávali celou řadu standardních situací, měli pár nadějných šancí. Gól ale nedali, protože Doležal, Matůš a Malíř nevyřešili gólové příležitosti tak, jak by se slušelo.

„Trochu můžeme být zklamaní z toho, že jsme nevyužili ty šance, které jsme měli. Joukl měl v prvním poločase dvě. Ve druhé půli měl gólovku na noze Matůš, dobře tam pak dorážel i Doležal. Tutovek jsme měli více než soupeř, což je pozitivní. Vytvořili jsme si je i proti tak silnému protivníkovi, jakým je Trenčín. Až na jednu situaci jsme ho nepustili do žádné šance, obrana hrála celkem spolehlivě,“ řekl asistent trenéra Karel Kula a pokračoval: „Kombinace ještě nebyla taková jak si představujeme. Po herní stránce se to ještě může zlepšovat. Musíme zapracovat i na koncovce. Scházel jim klid, řešení nebylo optimální. Jednu z pěti tutových šancí bychom měli proměnit.“

V sestavě Třince se objevili další potencionální posily. O svou šanci bojují obránci Radim Dvořák a Tomáš Hrdlovič (Olomouc), Ondrej Číž (Senica) a záložní Mariusz Adaszek (Jastrzębie – Zdrój). Všichni čtyři hráči by měli dostat další příležitost ve středečním klání proti slovenské Čadci. Hrát by se mělo od 17 hodin opět na hřišti v Neborech.

Třinec 1. poločas: Lipčák – Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Martinčík – Joukl, Adaszek, Stýskala, Ceplák – Szmek, Matůš.
2. poločas: Lipčák – Lisický, Dvořák, Hupka, Číž – Malíř, Adaszek, Hanus, Ceplák (75. Hrdlovič) – Matůš (85. Szmek), Doležal. (rom)