FK Fotbal Třinec – FC Baník Ostrava B 2:3 (1:2)

Proti lídrovi divize E trenér Třince Luhový nasadil vyléčeného matadora Siegla a také hráče, kteří v poslední době převážně vysedávali na lavičce (Chlebek, Bednarek, Onuchukwu, Bruk, Surynek). Na zkoušku dorazilo trio záložníků - Nigerijec Kuyoka, Füzik a Janúch. Prvních pětačtyřicet minut patřilo pohyblivým Ostravanům, kteří se na rozdíl od Třince, jehož branku na 1:1 zaznamenal Onuchukwu, prosadili hned dvakrát.

Po přestávce domácí svého rivala dostali pod tlak, ale své slibné šance nedotáhli do konce. Vyrovnání měl na hlavě Surynek, jenomže míč zastavilo břevno. Baníkovci po rychlém protiútoku přidali třetí gól. Celkový dojem trochu napravil Onuchukwu, který hlavou snížil na konečných 2:3. „V tomto přátelském utkání jsme zkoušeli tří nové hráče. Dali jsme rovněž příležitost hráčům z lavičky. Věděli jsme, že Baník je mladé a běhavé mužstvo, i když nepředvedlo kdovíjaký výkon. Někteří členové stávajícího mužstva mi opětovně dokázali, že je pro ně problém prosadit se ve druhé lize,“ prohlásil kouč Třince Ľubomír Luhový a ohodnotil možné posily: „Po jednom střetnutí se nedá dělat nějaké závěry, ale po fotbalové stránce nejlépe vypadal Füzik. O jeho kvalitách moc dobře vím, má dobré centry, dovede dát finální přihrávku. Další dva hráči Janúch s Kuyokou zřejmě měli problémy kondičního rázu.“

V sobotu se po podzimu sedmý tým druhé nejvyšší soutěže střetne s juniorkou Žiliny. Do utkání by měli naskočit další dva tři noví hráči.

Branky Třince: Onuchukwu 2. Rozhodčí: Klečacký, bez karet.

Třinec - 1. poločas: Bruk - Lisický, Chlebek, Kuděla, Siegl - Janúch, Füzik, Kuyoka, Joukl - Radzinevičius, Onuchukwu.
2. poločas: Bruk - Siegl, Chlebek (66. Buzek), Rehák, Bednarek - Byrtus, Füzik, Kuyoka (77. Cihlář), Janúch - Onuchukwu, Surynek. Trenér: Ľubomír Luhový.

DALŠÍ PŘÁTELSKÉ ZÁPASY

sobota 13. 11. 11.00 h Třinec - MŠK Žilina B
středa 17. 11. 11.00 h Třinec - Baník Ostrava B
sobota 20. 11. 11.00 h Třinec – Lok. Petrovice
sobota 27. 11. 11.00 h Třinec – Sokol Lískovec
úterý 30. 11. 11.00 h Třinec – Frýdek-Místek
Všechny zápasy se odehrají v areálu na Lesní (nepříznivé počasí – UT Lesní).

(rom)