„Pro nás je remíza lepší, my ten bod brát musíme. V první půli jsme ještě byli vyrovnaným soupeřem, některé brejky jsme měli dotáhnout lépe, ve finální fázi jsme však byli nepřesní a nedůslední. A zatímco první půle byla vyrovnaná, ve druhé domácí zrychlili hru. Jsou kombinačně silní, to jsme věděli, začali nás přehrávat ve středu hřiště, a při šancích, co měli, nás podržel gólman," poukázal trenér Slezanů Radim Nečas na tři zákroky Palečka, jenž po změně stran znemožnil skórovat Fouskovi, Jeřábkovi a Petráňovi.

Zatímco Třinečtí skórovali pětkrát a díky čtyřem bodům jsou po dvou kolech v popředí tabulky, Východočeši už podruhé za sebou vyšli střelecky naprázdno a prozatím uhráli jen jeden bod. Jejich trenér Jiří Krejčí však hledá kladné stránky. „První poločas z naší strany nebyl ideální, byl vyrovnaný. Ve druhém jsme přitlačili na pilu, dařila se nám kombinace, soupeři více docházely síly. Vytvořili jsme si šance, bohužel díky výbornému výkonu brankáře Palečka jsme je neproměnili. I přesto si hráči za druhý poločas zaslouží pochvalu," pravil domácí lodivod.

Oba trenéři se shodli na tom, že s ohledem na tropické počasí byl dopolední výkop zápasu pro jeho aktéry mnohem lepší. „Hráči si opravdu hrábli na dno svých sil. Hrát odpoledne, bylo by to mnohem náročnější," odtušil domácí kormidelník Krejčí. „Na to, v jakém počasí se hrálo, jsme viděli svižný fotbal, obě mužstva se vydala do mrtě. Bod brát musíme, vzhledem k počasí a k síle soupeře jsme za něho rádi," přiznal jeho protějšek Nečas.

FK PARDUBICE - FK FOTBAL TŘINEC 0:0

Rozhodčí: Berka. ŽK: Jeřábek, Vencl – Hloch. Diváci: 632.

Třinec: Paleček – Velner, Vomáčka, Hloch, Knötig (64. Janoščín) – Bedecs – Malcharek, Málek, Mozol, Tomeček – Dedič (71. Teplý). Trenér: Radim Nečas.

(rom)