Po opatrném úvodu si oba celky vypracovaly po jedné možnosti. Kladenští se vzápětí dostali do další, ale brankář Sikora jim příležitost zmařil. V ten moment se ozvala píšťalka a kopal se pokutový kop, Fitzel napálil míč do šibenice – 1:0. Likop odpověděl akcí Buryana, ten si míč potáhl a prudce ho nastřelil před bránu – Przyczko nejprve hlavou trefil tyčku a pak z dorážky vyrovnal. Minutu před pauzou domácí dostali míč před brankáře Sikoru a vzniklý závar ukončil Müller vedoucím gólem – 2:1. „Doma jsme s Kladnem sice prohráli 1:5, bylo to ještě v hale ve Smilovicích, ale poločas byl 0:0. Hráči se chtěli ukázat novému trenérovi, šli do maxima. Kladno je hratelným soupeřem. Nebylo to však jednoduché, protože jsme dvakrát prohrávali a rival mohl v závěru vyrovnat. Tentokrát jsme měli více štěstí než v těch remízových utkáních," poukázal Josef Cieslar starší, předseda a sportovní manažer Likopu.

Nový kouč Třince Radek Korený se rozhodl zariskovat a už ve 27. minutě sáhl ke hře bez brankáře. Záměr mu vyšel, po přihrávce Cieslara ukončil obléhání brány Buryan – 2:2. Kladenští zabrali, jenomže výtečného brankáře Sikoru nepřelstili. Tři minuty před koncem střetnutí Sierota prošel obranou a přihrál před prázdnou bránu nabíhajícímu Przyczkovi, který se trefil podruhé v utkání – 2:3. Zanedlouho si kapitán Mendrok pokryl dlouhý míč, přistrčil ho Cieslarovi, jenž zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:4. Středočeši začali hrát power play – Fitzel nastřelil tyč a kapitán Abrhám z dorážky snížil na konečných 3:4.

„Pokud bychom prohráli, naše šance na udržení by se rapidně zmenšila. Ve hře o záchranu jsme tak stále. Čekají nás hratelní soupeři, navíc doma hrajeme vždy o nějaké to procento lépe. Před námi je zápas s brněnským Tangem, jež bude nesmírně silným protivníkem. Do utkání půjdeme psychicky povzbuzení, snad bude pro nás konečný výsledek příznivý," přál si Cieslar.

V dalším kole se třinečtí futsalisté představí domácím příznivcům, když v pátek 23. ledna hostí od 20 hodin již zmiňované Tango Brno. Utkání se hraje v třinecké hale STaRS.

FK SAT-AN Kladno – SKP Likop Třinec 3:4

Branky: 9. Fitzel z pen., 19. Müller, 40. Abrhám (Fitzel) – 16. Przyczko (Buryan), 31. Buryan (Cieslar), 37. Przyczko (Sierota), 38. Cieslar (Mendrok). Rozhodčí: Melničuk, Chládek, ŽK: Fitzel – Sikora, Przyczko, Opluštil. Diváci: 200.

Třinec: Sikora – Baron, Opluštil, Cieslar, Kantor – Przyczko, Mendrok, Buryan, Sierota – Očadlík. Trenér: Radek Korený.

Další výsledky 15. kola: Nejzbach Vysoké Mýto – FC Balticflora Teplice 2:6, SK Olympik Mělník – Helas Brno 3:8, FC Tango Brno – FK ERA-PACK Chrudim 2:6, Mados Hradec Králové – AC Sparta Praha 2:5, FC Benago Zruč n. S. – SK Slavia Praha 2:1.