Los jim nepřál, museli do Teplic, ale předvedli tam velmi solidní výkon a o výhře ligisty 2:1 rozhodla až penalta, kterou proměnil Žitný. Třinec pak mohutně finišoval, ale na vyrovnání nedosáhl. Trenér Slezanů Svatopluk Habanec udělal oproti nedělnímu duelu ve Vlašimi hned osm změn v sestavě, Třinečtí však potvrdili aktuálně dobrou formu. Na gól teplického J. Mareše odpověděl ještě do přestávky Wojnar, který si po letním příchodu z Havířova hlasitě říká o základní sestavu. Šutér J. Mareš byl pak i u vítězného gólu Teplic, protože se kopala penalta po faulu na něj.

Fotbalisté Třince každopádně opouštěli teplický stadion Na Stínadlech se vztyčenou hlavou. „Musím říct, že první poločas byl fotbalovější, ve druhém jsme udělali moc individuálních chyb, ať už při přijímání míče, nebo v přihrávkách. Po jedné takové jsme dostali gól z penalty. Musím ocenit tým, jak po pouhém dni volna zápas zvládl. Teplice nás ani nijak nepřehrávaly, měli jsme tam slibné šance na vyrovnání,“ pochvaloval si třinecký kouč Svatopluk Habanec, někdejší dlouholetý hráč i trenér Teplic.

Jak speciální to byl zápas pro něj? „Dýchla na mě nostalgie, něco jsem tady odehrál,“ usmál se Habanec. Za zkušenost byl rád. „Bylo fajn si odzkoušet nějaké věci s dalšími hráči. Kluci nezklamali, odehráli těžký zápas proti ligovému týmu, taková zkušenost je vždy přínosná,“ uzavřel.

Autor třineckého gólu Tomáš Wojnar byl za svůj gól rád. „Uklidil jsem to pravačkou, škoda, že to neznamenalo postup, ale myslím, že se nemáme za co stydět. Byli jsme rovnocenným soupeřem ligovému týmu, to je docela povzbuzení. Mrzí nás, že jsme vypadli, škoda byla té druhé branky. Možná s tím ještě něco šlo udělat, ale herně jsme nezkamali. Teplice byly možná o něco silnější na míči, ale jinak jsme se jim vyrovnali,“ rekapituloval zápas Wojnar.

MOL Cup – 3. kolo: FK Teplice – Fotbal Třinec 2:1 (1:1)

Branky: 16. J. Mareš, 58. z pen. Žitný – 27. Wojnar. Rozhodčí: Lerch – Vaňkát, Klupák. ŽK: P. Mareš (Teplice). Diváci: 1045.

Třinec: Chmiel – Kušnír (46. Omasta), Šuľa, Bedecs, Janoščín – Arroyo, Valenta (66. Kubala), Vaněk, Jánošík – Tijani, Wojnar (70. Samiec). Trenér: Habanec.