Středočeský tým dosud zaznamenal 21 branek, z nichž celkem 17 zařídili dva výteční střelci. Host z Bohemians 1905, Vladimír Bálek, nastřílel ve dvanácti kolech již jedenáct branek a Jan Kalabiška, který je ve Vlašimi na hostování z Příbrami, se prosadil celkem šestkrát. Pro srovnání – nejlepší střelec Třince Ebus Onuchukwu se trefil do černého pětkrát. Tři góly pak vsítil Radek Szmek. „Bálka znám, hrál jsem s ním v Bohemians 1905. Je to typický střelec do pokutového území, dovede zakončit levou, pravou i hlavou. Musíme si na něho dát velký pozor,“ varuje třinecký útočník Lukáš Matůš.

Výhrou nad favorizovaným Zlínem si fotbalisté Třince (21 bodů) pojistili pátou příčku. - více ZDE

Nepřijdou o ni ani v případě prohry na stadionu nováčka, který je se ziskem 17 bodů hned za nimi. „Vlašim naposledy vyhrála na Spartě, čeká nás velmi kvalitní protivník. Budeme útočit a hrát na výhru. Bránit a hrát na remízu neumíme. Nejde nám to, nemáme na to mužstvo. V obraně si musíme počínat velice zodpovědně. Jestliže to splníme, mohli bychom uspět,“ říká optimisticky naladěný první trenér Karel Kula.

Na každý pád jeho partu nečeká nic jednoduchého. Blaničtí rytíři, jak se středočeskému týmu přezdívá, jsou nevyzpytatelní. Dovedou vyhrávat jak doma, tak i venku. Na svém kolbišti podlehli jen Jihlavě a Ústí nad Labem, se zbylými rivaly si poradili.

Třinec vyrazí do Vlašimi povzbuzený dvěmi výhrami a lepšícím se zdravotním stavem některých marodů. „Po čtyřech žlutých kartách se do hry může vrátit Hrdlovič, od pondělka už trénují Stýskala a Lisický. Tým je zdravotně v pořádku, mimo hru zůstává jedině brankář Bruk,“ hlásí Kula. (rom)