FOTBAL TŘINEC – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 1:0 (0:0)

Ani jeden celek nenastoupil v plné síle. Frýdecko-místečtí postrádali nedoléčeného Macečka, jejich protivník se musel obejít bez stonajícího Cepláka a zraněného Šalamouna. Na hřiště s umělým povrchem v Karviné nevyběhli ani Malíř a Doubek, kteří budou ve Fulneku absentovat kvůli žlutým kartám. „Chtěli jsme si něco vyzkoušet, ale vzhledem k tomu, že nám chyběli někteří hráči, k tomu nedošlo,“ litoval třinecký trenér Erich Cviertna.

Jeho tým prodělal výsledkově velmi zdařilou přípravu. Devětkrát vyhrál, třikrát remizoval a pouze dvakrát odešel poražen. Výsledky však byly mnohdy lepší než předvedená hra. Platilo to i o generálce. První poločas byl naprosto vyrovnaný, přinesl šance na obou stranách. Rival z MSFL byl Třinci více než vyrovnaným soupeřem, několikrát mu pořádně zatopil. Myšinského gól pro postavení mimo hru nemohl platit, ale další řešení ofenzivních akcí už bylo v pořádku. Švrčkovi s Pařenicou však ke štěstí chyběla přesnější muška. Chýlek zakončil ideálně, ale gólman Lipčák si dokázal poradit. To Třinečtí bránu trefili, ale přesto nejásali. Szmek sice nejprve hlavičkoval vysoko, Přecechtěl vypálil po zemi mimo, ale Hanus přízemní střelou trefil tyčku a Martinčík z přímého kopu zase břevno.

Druhá část hry začala promarněnou šancí Myšinského. Do gólové pozice se dostal i Schaffartzik, jenže Lipčák jeho průnik po levé straně úspěšně zpacifikoval. Zahřmělo i na protější straně hřiště – Prepsl měl co dělat, aby vyrazil na roh nepříjemnou ránu Hanuse.

O jediný gól zápasu se postaral Fizek, který ještě vloni za „Lipinu“ nastupoval. Jeho zaseknutí míče na šestnáctce a následné střele do pravé šibenice předcházelo autové vhazování Lisického a Jouklův průnik středem hřiště. Hráči Frýdku-Místku si v druhém dějství pomáhali hlavně rychlými výpady. Po jednom z nich velmi dobře vystřelil Chýlek a Lipčák musel pomocí výborného zákroku předvést své umění. „Utkání proti dobrému protivníkovi bylo vyrovnané, a to i na brankové šance. Soupeř dál gól, proto vyhrál. Já jsem byl spokojený – až na ten závěr, kdy jsme trošku propadali ve střední záloze. Rovněž mě netěší, že jsme nevstřelili gól. Do začátku soutěže nás ještě čekají dvě přípravná utkání, o základní sestavě, s výjimkou dvou postů – už mám jasno,“ řekl po zápase trenér Frýdku-Místku Vladimír Skalba.

Jeho protějšek měl k výkonu svých svěřenců řadu výhrad. „Doufám, že se už dostaneme na velké hřiště a hráči začnou vnímat ten větší prostor, prozatím jsou na něm ztracení,“ přeje si Cviertna. Výkon jeho chráněnců byl v určitých pasážích nepřesvědčivý, ale trenér to na hrací plochu nesvádí. „Na můj vkus pořád hrajeme málo kombinačně, hráči se stále bojí přihrávat záložníkům. Představoval jsem si, že budeme hrát více do nohy a ten přechod bude nápaditější. Bohužel, opět jsme hodně nakopávali. Frýdek-Místek má více herních typů, ve středu hrací plochy nás přehrával,“ uznal kouč Erich Cviertna.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kuděla, Martinčík – Joukl, Hanus, Hupka (60. Cabák), Zbončák (60. Fizek) – Szmek (46. Veselý), Přecechtěl. Trenér: Erich Cviertna.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Literák, Kořínek – Papřok (46. Jordán), L. Němec, Husárik, Pařenica (46. Schaffartzik) – Myšinský, Chýlek. Trenér: Vladimír Skalba. (rom)