FC HLUČÍN – FOTBAL TŘINEC 2:3 (0:2)

Vydatné a neustávající sněžení se podepsalo na terénu, který byl hodně kluzký. Obě jedenáctky se s ním vypořádaly bez větších potíží a odehrály solidní duel s mnoha šancemi na obou stranách.

Lipčák, třinecká brankářská jednička, si v prvním dějství na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Při dvou nebezpečných hlavičkách Prokeše a jeho samostatném úniku se pořádně zapotil, ale gól nepustil. Jeho protějšek však neprůstřelnost neudržel, Třinečtí na něho dvakrát vyzráli. Veselý se prosadil po samostatném úniku, byť to bylo napodruhé. Brankář jeho střelu vyrazil a třinecký forvard pomocí dorážky napnul domácí síť. O pár minut později se opřel do míče Hanus a s pomocí břevna přidal druhý gól. V gólových šancích se objevili i Cabák (vystřelil mimo), Kuděla (hlavičkoval nad) a Zbončák (gólman jeho samostatným únik chytil). „Svým nedůrazem v osobních soubojích jsme dali soupeři až příliš prostoru a ten z toho dokázal těžit,“ řekl k úvodu zápasu trenér Hlučína Petr Samec.

Svěřenci trenéra Ericha Cviertny, který v minulosti Hlučín vedl ve druhé lize, dvoubrankový náskok po pauze ztratili. Hlučín předvedl dvě přímočaré akce krajem hřiště zakončené ideálními přihrávkami na nabíhající hráče. Na 1:2 snižoval domácí Žižka a srovnání zařídil dorostenec Šupolík. Na příznivý výsledek to ovšem domácím fotbalistům nestačilo. Tři minuty před koncem duelu zdařilou souhru Cepláka s Malířem završil vítězným gólem Szmek. Výhra Třince mohla být vyšší, jenže Zbončák i podruhé pohořel na brankáři, Ceplák vystřelil vedle a cestu do sítě si nenašly ani hlavičky Kuděly, Joukla a Szmeka.

„Marodka se vyprázdnila, ale pár hráčů ještě na ní zůstalo. V obraně to opět nebylo bez chyb. Hlavně po vystřídání hráčů chvíli trvalo, než se nově příchozí obránci sžili se zbytkem týmu a defenzíva znovu začala fungovat tak, jak by měla,“ řekl asistent třineckého trenéra, Miloš Koloničný. Další herní prověrka třinecké fotbalisty čeká v sobotu na stadionu třetiligové Břeclavi.

Třinec: Lipčák (46. Gaszczyk) – Lisický (60. Fizek), Chlebek (60. Hupka), Kuděla, Martinčík – Joukl, Cabák, Hanus (60. Ceplák), Zbončák (60. Malíř) – Přecechtěl (60. Doubek), Veselý (60. Szmek). Trenér: Erich Cviertna. (rom)