MSK Břeclav – FK Fotbal Třinec 1:4 (0:1)

Třinečtí fotbalisté odjeli do Břeclavi na týdenní herní soustředění. V prvním zápase narazili na domácí MSK. Břeclavský gólman Galla si na míč ještě nesáhl, a už jej tahal ze sítě. Hostující Ceplák totiž využil toho, že neměl kolem sebe žádného soupeře a zhruba z 22 metrů se opřel do míče levačkou a po neúspěšném zákroku gólmana mohl radovat z gólu.

Předtím měl ještě šanci Poredský, ale Lipčák jej vychytal. Na třineckého brankáře si nepřišel vzápětí ani Dvořák se svou razantní střelou ze střední vzdálenosti, protože gólman Třince ji vytáhl na roh. V prvním poločase měl třinecký trenér k místy nepřesné hře svých svěřenců výhrady, ale po obrátce už mohl být spokojen. Dobře kopnutým rohem ho potěšil Lukšík, přesným sklepnutím Chlebek a nekompromisním zakončením zblízka Hupka – 0:2. Zdaleka ne všechno se Třinci, který měl ve druhé části utkání hru zcela ve své moci, povedlo. Zcela neobsazený Veselý po Lukšíkově rychle rozehraném přímém kopu hlavičkoval vysoko nad, Doubkovou tvrdou střelu vytlačil Galla na roh a po kiksu střídajícího brankáře, který vyběhl proti Veselému do hloubi pole, ale míč nezasáhl, útočící hráč zpoza vápna vystřelil ukvapeně vedle zcela prázdné brány.

Chvíli poté však Konečník prodloužil Martinčíkův aut na rozběhnutého Doubka, který udělal kličku obránci a chladnokrevně skóroval – 0:3. O pár minut později si Doubek zpracoval nákop po lajně, připravil palebnou pozici pro Hromadu, který ačkoliv pálil ze 16 metrů, měl docela snadný úkol – 0:4. Břeclavští se před Lipčáka dostávali jen zřídkakdy. V jednom případě Třinečtí podcenili bránění prostoru u první tyče, což se jim málem vymstilo, jenže zakončující Poredský nastřelil pouze Konečníka zaskakujícího na čáře.

Pár minut před koncem se k hlavičce dostal nevysoký Pekárek – míč se odrazil od země a brnknul o Chlebkovu ruku. Nařízenou penaltu s bravurou proměnil stoper Schwarz. Závěrečné okamžiky opět náležely hostům. Lukšíkovy jedovaté střely letěly mimo, tutovku Konečníka zneškodnil gólman a Doubkův gól neplatil kvůli postavení mimo hru.

Třinec: Lipčák – Pindor (46. Lisický), Formánek, Chlebek, Martinčík – Ceplák (65. Cieslar), Hupka (65. Ďurica), Lukšík, Konečník – Veselý (70. Hromada), Maceček (60. Doubek). Trenér Miroslav Kouřil.