„Určitě nás to aspoň psychicky zvedne, ale momentálně to zase až tak moc neznamená. Bilancovat se bude až po posledním kole a když v té době budeme mimo sestupové příčky, můžeme si říct, že jsme zvládli to, co jsme zvládnout měli,“ odmítl propadat euforii slovenský brankář ve službách Třince Martin Lipčák.

Trenér domácího celku Miroslav Kouřil po druhém jarním vítězství nešetřil úsměvy. „Ukázali jsme, že nepatříme tam, kde jsme a konečně nejsme poslední. Věřím tomu, že teď už budeme rychle stoupat a brzy se dostaneme do klidného středu tabulky,“ řekl po utkání se Slováckem domácí trenér, který ale zůstává nohama na zemi.

„Optimistický jsem byl i před zápasem s Jihlavou, kde přišlo obrovské zklamání. Během celé mé kariéry se nestalo, aby mužstvo pod mým vedením zahrálo takovou bídu jako my v Jihlavě. Jsem rád, že kluci ukázali, že to byl jen výkyv a dokázali to proti vynikajícímu soupeři. Mrzí mě akorát to, že jsme nedali třetí gól a o výsledek se museli bát až do konce,“ poznamenal Kouřil.

Třinec tedy splnil první jarní cíl – co nejdříve vymazat své manko. Ale vyhráno stále nemá, zvlášť proto, že i v dalších kolech má těžký los. V pátek se představí v na jaře neporažených Vítkovicích a pak ho čeká doma Fulnek. „V obou případech je to takové místní derby a bude to vybičované. Věřím, že v těch zápasech potvrdíme svou sílu a nezklameme, stejně jako jsme nezklamali proti Slovácku,“ řekl k dalším soupeřům brankář Martin Lipčák.

Související články:

Třinec zaskočil Slovácko