Domácí svým výkonem odpověděli na otázku, proč jsou na posledním místě tabulky. Snahu jim upřít nešlo, hra v poli byla solidní, ale finální fáze mizerná. Třebaže Třinec nemá skálopevnou obranu, svěřencům trenéra Oldřicha Machaly za celých 90 minut nedovolila téměř nic. Hned v úvodu pálil vedle Schuster, ve druhém dějství zahrozil snad jen Novakovic, který hlavičkoval nad bránu. Nejblíže ke gólu měli domácí ve 37. a 70. minutě. V prvním případě po zaváhání jinak solidně hrajícího Brezničana se k míči dostal Zedníček, ale gól nakonec nedal, protože mu vracející se obránce ukopl míč na roh. Obdobně špatně dopadl Logara, jemuž v jasné šanci míč skočil na genitálie a poté už cizince v zeleném dresu odzbrojil Martinčík. Soustavná územní převaha nebyla domácím hráčům nic platná. Do kolen je srazil Martinčík, který se ve 42. minutě z přímého kopu ze vzdálenosti dvaceti metrů trefil levačkou do pravé šibenice - 0:1. Ve druhém dějství mohli hostující hráči svou výhru ještě přikrášlit. Vavruša, který se dostal z pravé strany do velkého čtverce, unáhleně vypálil jen do boční sítě a poté se po přesném centru Cieslara a hlavičce Macečka zaskvěl Hrubý. Gólmanem vyražený míč mohl uklidit do sítě Janeček, ale nejprve zaváhal a pak jen zblízka nastřelil Hrubého. V předposlední minutě pětiminutového nastavení byl v rozporu s pravidly ve vápně zastaven Martinčík, ale arbitr Třineckým penaltou výhodu nenabídl. Hned vzápětí pak neuznal ani trefu Kořínka. Třinec: Vreštiak - Lisický, Pindor, Brezničan, Matěj - Malíř (46. Vavruša), Čelůstka, Martinčík - Cieslar (90. Kořínek), Janeček - Maceček (88. Szmek) Trenér Miroslav Čopjak.