Během několikadenního herního kempu si trenér Třince Miroslav Kouřil ověřil aktuální výkonnost několika navrátilců z hostování Kořínka (Mutěnice), Szmeka, Lachowicze (Uničov), Ráce, Mendroka (Český Těšín) a Sostřonka (Město Albrechtice). Další várku tvořili fotbalisté z nižších soutěží – brankář Janowski, stoper Mateja a útočník Kowalczyk z Polska, brankáři Lipčík a Trančík, záložník Gdovičin, útočníci Luhový a Veselý ze Slovenska, záložníci Bartoníček (Město Albrechtice) a univerzál Fizek (Český Těšín). Někteří z uchazečů o třinecký dres zanechali dobrý dojem, takže je velmi pravděpodobné, že se někdo z nich pod Javorovým usadí natrvalo.

„Ano, jedná se minimálně o dva hráče. Myslím, že bychom mohli využít služeb jednoho z brankářů a snad také útočníka,“ potvrdil sportovní manažer Zdeněk Dembinný. „Budeme se snažit, aby u nás před zahájením zimní přípravy dva tři noví hráči opravdu byli. Počítáme s tím, že více než čtyři pět nových fotbalistů nás určitě neposílí. Jarní kádr by měl čítat 22 jmen,“ pokračoval s výčtem Dembinný.

Zatím to vypadá tak, že mladí odchovanci Třince, kteří s druhou ligou dosud nepřišli do kontaktu, si budou muset na první druholigové starty ještě počkat. Pokud tedy loňský nováček druhou nejvyšší soutěž uhájí. „Mendrok, Sostřonek a Rác výkonnostně rostou. Zatím ovšem nejsem přesvědčen o tom, že by vypjaté situace, které na jaře budou součástí bitvy u udržení, zvládnou. Kdybychom měli více bodů a netížily by nás záchranářské starosti, jistě bychom je mohli pozvolna začít zabudovávat do mužstva. Zajímavým hráčem je i Fizek z Českého Těšína. Jenže nervózní utkání, v nichž jde o všechno, je něco úplně jiného, než přípravný duel. Nevím, jak by se s tím tento nadějný hráč vypořádal,“ přemýšlí Dembinný.

Na svém stole má dva seznamy. Na prvním jsou uvedená jména hráčů, které by chtěl získat, na druhém jsou ti, o něž už v Třinci nestojí. „Nepočítáme už s útočníkem Jakusem, který se vrátil do Vítkovic, angažmá si hledá i obránce Brezničan. Spolupráci jsme předčasně ukončili i s obráncem Čelůstkou a hlučínským útočníkem Dombim,“ vyjmenovává třinecký manažer „odpadlíky“ a dodává: „Dva tři hráči dostali něco jako ultimátum, ale do přípravy nastupují normálně s týmem. Jejich setrvání v kádru se bude odvíjet od výkonů, kterými se budou prezentovat v přípravě,“ řekl Dembinný. Jediným fotbalistou, který si na podzim nekopl do míče, je útočník Maceček, který laboroval se zraněním. Pokud se dá brzy do pořádku, jaro stráví v Třinci.

Dres prozatím nejslabšího celku soutěže na jaře určitě nenavlékne univerzál Černý, který se podrobil plastické operaci přetržených vazů v koleni. S mužstvem, které koncem týdne nastoupí dovolenou, se už nepřipravuje ani zkušený záložník Jan Berger, který hodlá odejít do zahraničí. V hledáčku několika klubů se objevil brazilec Rodriguez, který je se čtyřmi góly nejlepším střelcem mužstva. „Nehodláme ho pouštět za každou cenu, nebo jen proto, že bychom si vylepšili naši ekonomickou situaci. Zájem o Rodrigueze registrujeme, ale uvolníme ho pouze v případě mimořádně vysoké nabídky,“ zdůrazňuje Dembinný.