Stěžejním okamžikem utkání byl stav 1:0, kdy se vám nepodařilo přidat druhý gól…

Asi tak. Za tohoto stavu jsme měli přidat druhý a třetí gól. Nestalo se, navíc dostaneme branku ze standardní situace. Přitom si zdůrazňujeme, že Žižkov je v tomhle velice silný. Vypustíme souboj a je z toho gól na 1:1. Po poločase do toho jdeme znova, jenomže po autovém vhazování nepokryjeme hráče a najednou je to 1:2. Pak navíc v další tutovce trefíme tyč.

Trefit během utkání tři tyče, to se stává málokdy…

To je pravda, je to smůla. Jenomže tyčka nebo deset metrů nad vyjde úplně nastejno. Je třeba dávat góly a nevymlouvat se na smůlu.

V čem vás Žižkov předčil?

Nejspíš jsme byli málo důrazní v defenzívě. Pak jsme už zcela otevřeli hru a to byla voda na mlýn soupeře. Pokud jsou standardky dobře zahrané, nedá se s nimi nic dělat. Předtím jsme nevyužili tutovku, z níž mohl padnout gól na 2:2. Měli jsme rozhodnout už v prvním poločase.

Někteří hráči na obou stranách dohráli utkání se sebezapřením. Nepřišlo vám, že hra byla důraznější než jindy?

Určitě. Už před zápasem jsme byli oslabeni, scházeli nám někteří hráči. Jenom konstatuji, v žádném případě bych se na to nechtěl vymlouvat.

I tak to bylo nepříjemné. Zejména pro trenéra, který měl během utkání omezenou možnost něco změnit.

Jasně. Z tohoto pohledu to byl určitě problém. Znovu se však musím vrátit na začátek. Vedli jsme, mohli přidat další góly a definitivně rozhodnout. Na zápas jsme byli připraveni dobře.

Tři kola před koncem jste vypadli z postupové hry. Na co budete klást důraz v dalších zápasech?

Je to škoda, strašně moc jsme chtěli vyhrát a Žižkov ještě trochu potrápit. Do konce sezony zůstaly ještě tři zápasy. Na každý se chceme pořádně připravit a uhrát tolik bodů, kolik jenom půjde.

Domácí série bez porážky v modrých dresech skončila. Příště nastoupíte v červené nebo bíločervené sadě?

Naše série skončila, to je fakt. Ale v dresech to asi nebude, takhle se na to nedíváme. V jakých nastoupíte v závěrečném domácím klání proti Mostu, necháme na paní Crespanové. (kustodka týmu – pozn. aut.)

ROMAN BASELIDES

Související text:Žižkov nadále drží šance na návrat do ligy