Pozici gólmana v prvním poločase zaujal zkušený Václav Bruk, mezi tyče se vrátil takřka po tříměsíční pauze. „Noha je oslabená, takže se občas ještě trochu ozve. Po celou dobu, co trénuji s mužstvem, drží, a to je to nejpodstatnější. Ostatní kluci jsou dál než já, postupně je doháním," prozradil ostřílený gólman. Po posledním utkání v Sokolově (0:0) mu doktoři dali do pořádku koleno.

Bruk uhájil čisté konto, v prvním poločase ke změně stavu nedošlo. Prostějovští byli směrem dopředu vynalézavější, přesto jejich akcím něco chybělo. To mladí třinečtí hráči doplnění o Bruka, Matouška (odstoupil kvůli zranění), Joukla, Kyselého a Dediče se dlouho drželi spíše zkrátka, ale po obránce se projevili.

Dvakrát dal o sobě vědět mladý urostlý útočník ze Žiliny Dedič – po Vovesově přihrávce propálil Kofroně poprvé a po centru střídajícího Hály podruhé. Mezitím se utěšenou střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Novák, jeho branka znamenala vyrovnání. Dedič byl blízko hattricku, ovšem jeho střelu po samostatném úniku Kofroň kryl. „Každé výsledkově povedené střetnutí se silnějším protivníkem dodá našemu mladému kolektivu nezbytnou sebedůvěru," kvitoval dobrý výsledek kouč třinecké jedenadvacítky Kamil Papuga.

FK FOTBAL TŘINEC U 21 – 1. SK PROSTĚJOV 2:1 (0:0)
Branky: 54. a 58. Dedič – 55. Novák.
Třinec: Bruk (46. Galusík) – Sporysz, Samek, Roman, Matoušek (21. Hála) – Joukl, Voves, Kyselý, Trajkovski (46. Machala) – Švábík (46. Kufa), Dedič (67. Švábík). Trenér: Kamil Papuga.

(rom)