Nováček soutěže dostal pět gólů, jenže kdyby ho domácí hráči fotbalisté nešetřili, odjel by s daleko větším přídělem.

Útočník Gavlák prozradil, že jste dal hráčům v poločase utkání proti Žďáru pořádně za uši, je to pravda?

Ano, je to pravda, udělal jsem to. Ještě nikdy jsem nikomu za stavu 2:0 v poločase nedal tak za uši, jako teď jim. Hráči si o to ale sami říkali. Mám radost z toho, že si ve druhém poločase dali říct. Už to bylo lepší, i když…Rozhodil jsem je tím, že jsem začal hrát drze jen na tři obránce.

No právě. Proč jste za stavu 4:0 neposílil obranu? Do hry zasáhli všichni útočníci, které momentálně máte k dispozici.

Chtěl jsem si vyzkoušet jiný systém hry. Použiji jej ve chvíli, kdy budeme muset takříkajíc honit výsledek. Taková situace letos určitě přijde. V naší hře jsem viděl spoustu nedostatků, systémových nepostavení, zbytečných ztrát míčů, hráči si nevyhověli ani vzadu, ani vepředu. Nedá se to nacvičit v tréninku, jen v soutěžním zápase. Za stavu 4:0 jsem už nehrál na další góly, ale na to, ať si to vyzkoušíme a odstraníme nedostatky. Příště to bude o mnoho lepší. Druhá půlka utkání vypadala rozháranější.

Shodneme se na tom, že Žďár nebyl zrovna nejpřesnějším měřítkem výkonnosti vašeho týmu?

Žďár se u nás předvedl přesně tak, jak jsem ho dvakrát viděl. Momentálně se ve třetí lize ještě plně neadaptoval, s podobnými výkony by měl v soutěži problémy. Nepochybuji o tom, že v klubu si to uvědomí a dají své mužstvo dohromady. Předpokládám, že Žďár bude hrát spíše o záchranu, na špici soutěže se asi nejspíš pohybovat nebude.

V Hulíně vás bude čekat mnohem těžší práce.

Hulín je mužstvem, které domácí zápasy zvládá. Čeká nás velice těžký zápas. Vím, o čem mluvím, na příštího soupeře jsem se jel podívat do Rosic.

Duel se Žďárem nedohráli Motyčka se Švecem. Jak to s nimi vypadá?

Švec nebyl zcela v pořádku, proto jsem ho raději vystřídal. Viděl jsem, že na soupeře máme, proto jsem poslal na hřiště jiné hráče. Martin se zranil, ale s tím musíme počítat, a být na to připraveni. I kdyby třeba nehrál, v záloze máme hned několik variant (Motyčku mohou nahradit Matoušek, Ceplák, Joukl či Klimas – pozn. red.).

Dostat míč do soupeřovy sítě bylo ve druhé lize pro třinecké fotbalisty problémem. V MSFL jim to prozatím jde hravě.

Posledně jsem poslal na hřiště Joukla, Christu a Vlachoviče, aby si třetí ligu vyzkoušeli a otrkali se v ní. Neměl jsem důvod střídat kvůli špatným výkonům, ale proto, aby se chytli hráči z lavičky, protože i oni si zaslouží co nevíce hrávat. Věřím, že Vlachovičovi první gól pomůže a uklidní se. Pořad mi připadá jako takový vyjevený zajíc, který vyběhl z nory na pole. To stejné přeji i Denisovi Christu, také on by se potřeboval chytnout gólem. Naposledy se výborně dostal do šance, ale neproměnil ji.

ROMAN BASELIDES