První část střetnutí žádné kanonádě nenasvědčoval. Třinec si nepohlídal rohový kop, přízemní centr prošel pokutovým územím a Ulma dopravil míč do sítě. Povzbuzený Uničov byl při chuti, ale z jeho dalších dvou tutovek nic nebylo, protože Lipčák se překonat nenechal. Třinci se v prvním dějství nevedlo tak, jak by si představoval. Svěřenci trenéra Kouřila se prosazovali skrz vysunutý obranný val ztěžka, ke své křídelní hře se prakticky nedostali a povětšinou nepřesně kombinovali na vlastní polovině nebo ve středu pole. Před pokutovým územím moc nebezpeční nebyli, i když Cigánek vystrašil brankáře Uvízla střelou vedle a Gavlák ho prověřil tvrdou ránou.

Po půlhodině Třinec znenadání udeřil, a to hned dvakrát. Sporysz adresoval Gavlákovi dva přesné centry a slovenský habán je zhodnotil přesnými hlavičkami. Na poločasové vedení to nestačilo, protože Eismann pokazil rozehrávku, jejímž následkem bylo vyšachování obrany a Jeřábkova umístěna střela k tyči. „Soupeři jsme posílali míče na nohu nebo mu je chystali do brejku. V prvním poločase jsme vyrobili deset nevynucených chyb," počítal trenér Třince Miroslav Kouřil a dodal: „Věděli jsme, že soupeř se s námi nepustí do otevřené partie, že ho budeme muset dobývat. S těmi chybami jsme ale nepočítali."

Uničov, hrající bez tří hráčů základní sestavy, měl narozdíl od Třince v nohách středeční zápas v Hlučíně. Výběr trenéra Machálka v poslední době příliš nefunguje, v Třinci se to ukázalo v plné nahotě. Motyčka ještě Eismannův centr nevyužil, ale vzápětí si Eismann s Malířovou pobídkou hravě poradil a vstřelil rozdílový gól. „Chtěl jsem napravit mé zaváhání před druhým inkasovaným gólem. Mám radost z toho, že jsem se už konečně trefil," oddychl si levý záložník.

Poté se do hlavní role obsadil útočník Gavlák, který byl hlavní postavou prvního dějství. Po změně stran začal být doslova k neudržení, a když se to sečte, nakonec měl prsty v šesti gólech. První dva dal, pak nechal vyniknout Eismanna s Malířem, ale posléze už byl znovu u všeho. Po hodině hry tvrdou ránou dorazil střelu novice Prokeše – gól z toho nebyl, protože Uvízl vyboxoval míč k Jouklovi a ten mu ho vrátil do sítě. O několik minut později si Gavlák připsal další asistenci, když sklepl centr Lisického ke Kyselému a ten svému bývalému celku zasadil pátou ránu. V závěrečných minutách Prokeš vysunul Gavláka, který mu mohl míč vrátit, ale rozhodl se vzít zodpovědnost na sebe a nekompromisní dělovkou zkompletoval svůj hattrick. Chvíli nato Gavlák prodloužil hlavou do sítě Eismannův centr. „Včera jsem se byl trochu ostříhat, proto mi to tam tak dnes padalo. Přeji si, aby mi to vydrželo," culil se po utkání.

Uničov jednou zahrozil (Lipčáka na brankové čáře zastoupil Švec), ale jinak se pořád bránil. S přibývajícími minutami jeho aktivita směrem dopředu i dozadu klesala. „Kdyby se soupeř s námi pustil do otevřené hry, po hodině hry by odpadl. Nakonec k tomu došlo, protože jsme hráli velice aktivně a v obstojném tempu. Protivníka jsme chtěli uštvat, a to se nám nakonec podařilo," konstatoval trenér Kouřil.

Třinecké fotbalisty čeká anglický týden. V sobotu zajíždějí do Rosic, které o víkendu doma klopýtly se Zábřehem a ve středu od 16.30 hodin v utkání třetího kola domácího poháru přivítají prvoligový Baník Ostrava.

ROMAN BASELIDES

FOTBAL TŘINEC – SK UNIČOV 7:2 (2:2)

Branky: 31., 32., 82. a 87. Gavlák, 57. Eismann, 70. Joukl, 77. Kyselý – 9. Ulma, 43. Jeřábek. Rozhodčí: Klíma, bez karet. Diváci: 386

Třinec: Lipčák – Lisický, Švec, Cigánek, Sporysz – Motyčka (77. Hupka) – Malíř (65. Joukl), Kyselý, Ceplák (61. Prokeš), Eismann – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil