Hořký konec v MOL Cupu zažili na půdě olomoucké Sigmy druholigoví fotbalisté Třince. „Sice jsme hodně obměnili sestavu, ale to nám nemůže posloužit jako záminka k nějaké omluvě. Někteří hráči na vlastní oči viděli, co obnáší profesionální fotbal a kolik jim ještě chybí k tomu, aby se sami mohli někdy stát ligovými hráči,“ zlobil se trenér Třince Jiří Neček.

Jak podotkl, rozdíl mezi první a druhou ligou sice je velký, ale nesmí dosáhnout sedmigólového rozdílu. „To je prostě moc. Je to propast. Hráči byli i psychicky dole. Když se odcházelo do šaten za stavu 0:3, už jsme nevěřili, že s tím něco uděláme. Tohle jsme zkrátka nezvládli,“ uznal Neček.

Olomouc, které se v nejvyšší soutěži hrubě nedaří, nasadila do poháru téměř ligovou sestavu. Trenér Neček si to vysvětluje snahou Sigmy dojít v pohárové soutěži co nejdál. „Z ligy už vinou nezvládnutého úvodu do evropských pohárů sotva postoupí, možná se Sigma koncentruje na domácí pohárovou soutěž,“ tipuje.

Třinec oproti posledním utkáním ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE sestavu obměnil prakticky na všech postech. „Je mi líto gólmana Bárty, který lovil sedmkrát míč ze sítě. Opravdu jsme propadli. Jakés takés měřítko snesou jen Dedič s Omastou, jinak jsme nestíhali a Olomouc na hřišti kralovala,“ popisoval trenér Třince jednostranný průběh zápasu.

Teď jen zbývá modlit se, aby pohár nezanechal na třineckých hráčích psychické stopy. V tom případě by byl hráčům takový výjezd na Hanou čert dlužen. „V soutěži jsme dvakrát vyhráli, pohár musíme hodit za hlavu a soustředit se na Jihlavu. Mistrovská soutěž je pro nás stěžejní, pohár byl jen bonus, byť nám pořádně zhořkl,“ usmál se smutně Jiří Neček.

Sigma Olomouc – Fotbal Třinec 7:0 (3:0)

Branky: 31. z pen. a 38. Plšek, 57. a 60. Falta, 36. Jemelka, 61. Texl, 83. Sladký. Rozhodčí: Adámková – Podaný, Polák. ŽK: Schwendt (T). Diváci: 841.

Třinec: Bárta – Samiec, Mravec, Reintam, Janoščin (54. Šumbera) – Schwendt, Vaněk (54. Kušnír), Klec, Janošík – Omasta (64. Čelůstka) – Dedič. Trenér: Neček.