Ve středeční generálce na nový soutěžní ročník si Třinečtí snadno poradili s třetiligovým Frýdkem-Místkem (5:0). Uspět chtějí také v Orlové, a to i navzdory tomu, že patrně nenastoupí v nejsilnější sestavě. Akvizice z Polska Adaszek a Bednarek podle všeho ještě nebudou zaregistrováni a trio letních posil Stýskala, Matůš a Doležal ve středu kvůli zranění pauzírovala. Jediným nováčkem, který by se mohl dostat na hřiště, je exvítkovický bek Hrdlovič. Připraven by už měl být i Stýskala.

„V poháru chceme dojít co nejdál. Rádi bychom zvítězili a před druholigovou premiérou si v kabině navodili pozitivní atmosféru,“ přeje si první trenér Karel Kula. V poslední době se Třinec s Orlovou setkal jen jednou v rámci zimní přípravy. Pokud v souboji s divizním sokem uspěje, narazí na vítěze duelu Brumov – Slavičín. Jestliže si tým trenéra Nečka poradí i s touto překážkou, v dalším kole by si mohl zahrát s ligovým nováčkem Bohemians 1905. Stane se tak za předpokladu, že Pražané zdolají vítěze střetnutí Ovčáry – Český Brod.

Dva roky zpátky Třinec v Poháru ČMFS došel až do čtvrtfinále, kde vypadl s prvoligovým Libercem po výsledcích 0:3 a 2:2. Vloni po debaklu 0:4 vypadl už ve druhém kole se Sigmou Olomouc. (rom)

Přečtěte si také:

Třinečtí v přípravě rozstřílelil Frýdek-Místek

Szmekovi stačilo k hattricku pouhých 15 minut