Střetnutí bude soubojem sousedů v tabulce – Třinec je po 26. kole devátý (34 bodů), Most je kvůli horšímu skóre těsně za ním. Obě mužstva mají na předposlední HFK Olomouc k dobru deset bodů, takže mohou hrát v klidu a bez zbytečných nervů.

„Pokud podáme dobrý výkon a vyvarujeme se určitých výkyvů, které máme, tak ten zápas snad zvládneme a posuneme se v tabulce výš. V posledních čtyřech kolech bychom chtěli hrát uvolněně a zabojovat o co nejlepší umístění. Věřím, že ta psychická deka už z nás spadla. Chceme soutěž dokončit důstojně,“ přeje si kapitán Třince Jaroslav Chlebek.

Jeho družina na jaře pod vedením trenéra Ericha Cviertni bodovala sedmkrát v řadě a díky tomu se zbavila sestupových trablů. Možnost, že by ji mohl postihnout pád, je pouze čistě teoretická. Předposlední Olomouc by se před Třinec dostala jedině v případě, že by ve všech čtyřech závěrečných duelech zvítězila a Slezané už neuhráli ani bod.

Třinečtí fotbalisté znovu poznali chuť domácího vítězství. V předchozích dvou vystoupeních na vlastním hřišti byli stoprocentní – nejdříve si poradili s Ústím (1:0) a před týdnem suverénně přehráli HFK Olomouc (4:1). Tři body by si chtěli připsat i proti Mostu, jemuž se v poslední době vůbec nevedlo. Náladu si Severočeši spravili až v posledním utkání, kdy před vlastními diváky vyhráli nad Duklou 1:0.

„Opět se nám podařilo natáhnout tu šňůru neporazitelnosti. Hrajeme o cílové prémie, takže hodláme udělat vše pro to, abychom na konečné osmé místo dosáhli. Chceme se dobře připravit také na Most. Myslím, že je zdolatelný, v našich silách je zvítězit,“ věří brankář Martin Lipčák, jenž letos už desetkrát vychytal nulu. (rom)

Kam dál? Třinec si výhrou zajistil záchranu