Mostečtí fotbalisté si v domácím prostředí vyšlápli na lídra tabulky z Táborska, když jej zdolali 2:1. To však bylo z jejich strany prakticky všechno. Ve zbývajících duelech jara nebodovali, prohráli se Zlínem, Pardubicemi, Karvinou a Žižkovem. Nezdary přinesly změnu na místě trenéra, v utkání s Třincem mužstvo povede Vít Raszyk pocházející z Karviné. Ten na trenérské lavičce nahradil Pavla Chaloupku a Stanislava Hofmanna, kteří se stali jeho asistenty.

Hráči Mostu se na podzim usídlili v horní polovině tabulky, ale jarní nezdary je z ní vytlačily. „Teď musíme za každou cenu zvládnout zápas s Třincem, hlavně abychom se zvedli psychicky. Přišel nový trenér a já pevně doufám, že nás to nakopne a v neděli proti Třinci získáme tři body," doufá mostecký útočník Martin Surynek, jenž do vrcholového fotbalu naskočil v Třinci.

Na tři body samozřejmě pomýšlejí rovněž fotbalisté Třince. Na domácím trávníku se jim docela daří, s Frýdkem-Místkem posledně remizovali, Ústí a Bohemians předtím porazili, ale v obou venkovních utkáních neuspěli, v Hradci prohráli 3:1 a ve Vlašimi 4:3. Na severu Čech musí bodovat, aby se zase o kousek přiblížili vytoužené záchraně.

„Sedm bodů z domácího prostředí je sice dobrých, ale už je nejvyšší čas začít bodovat rovněž venku. Kol do konce soutěže ubývá a nervozita roste. Nemůžeme to brát tak, že venku prohrajeme a nic se neděje. Na soupeřových hřištích máme ve hře rezervy. Musíme hrát pozorněji v obraně, více dodržovat taktické pokyny a sázet na defenzívu," tvrdí trenér Třince Karel Kula.

Na straně Třince do nedělního duelu nezasáhnou zraněný záložník Pavel Malíř, obránce Petr Lisický, který nasbíral čtyři žluté karty a středopolař Petr Wojnar, jenž posledně uviděl červenou kartu.

(rom)