Celek trenéra Ľubomíra Luhového byl před sezonou mnohými odborníky i protivníky pasován do role černého koně soutěže. V úvodních třech kolech jejich prognózy nenaplňoval, ale v dalších třech zápasech Třinečtí stoprocentně bodovali a vyšvihli se do horní poloviny tabulky. V Brně by rádi natáhli úspěšnou sérii.

To fotbalisté Brna, kteří jsou zařazeni do úzkého okruhu kandidátů na postup mezi elitu, prozatím zůstávají za očekáváním. Krčí se u spodku tabulky, prozatím uhráli pět bodů za dvě remízy a jedno vítězství. Kvalitní tým, jenž má ve svém středu ligové matadory Petra Švancaru a Václava Kolouška i extřineckého útočníka Martina Doležala, chce v sobotu večer slavit první domácí vítězství. Je tu ale jeden problém - jejich soupeř z Třince je zásadně proti.

„Po nějaké době se zase vrátím do Brna, už se na to moc těším. Přijde rodina a spousta známých, volalo mi hodně lidí. Pokud uspějeme, vypíšu pro spoluhráče nějaké prémie,“ přiznal třinecký záložník Patrik Siegl, který většinu své kariéry odehrál v týmu pod Špilberkem. „Budu moc rád, pokud budeme pokračovat v tom, co jsme v poslední době nastolili. Brno na nás vyrukuje s kombinační hrou, bude se neustále tlačit do zakončení. Pozor si musíme dát na standardní situace i na Vencu Kolouška, kterého znám z Rakouska, především pak na jeho levou nohu,“ pokračoval Siegl.

Zápas Brno - Třinec má výkop dnes v 17 hodin.

Jaké šance dává protřelý matador svému týmu? „Do Brna můžeme jet v klidu. Máme mužstvo na to, abychom tam uspěli. Respekt před soupeřem máme, ale nebojíme se ho,“ uzavřel Siegl.

ROMAN BASELIDES