Jedinou branku střetnutí měl na svědomí štítový záložník Motyčka. Hráč, který proti Hulínu (5:1) otevřel skóre výstavní ránou do šibenice, po Matouškově autovém vhazování a Čtvrtníčkově sklepnutí napálil míč nechytatelně k tyči. „Jsme moc rádi, že to tam Martinovi v poslední době takhle padá," přiznal záložník Třince Pavel Eismann a okomentoval situaci, po níž se Břeclavští v prvním dějství dožadovali pokutového kopu. „Souboj Sasín – Švec byl rameno na rameno. V podobné situaci se ve druhém dějství ocitl také náš Čtvrtníček, ale ani tady se penalta nepískala."

Útočník Sasín v úvodní části hry třineckou bránu párkrát ohrozil, ale jeho zakončení postrádalo větší kvalitu. „V prvním poločase jsme nehráli moc dobře. Domácí byli nebezpečnější. Po pauze se karta obrátila, začali jsme hrozit my," konstatoval ředitel a sportovní manažer třineckého klubu Karel Kula.

Krátce po návratu z kabin Malíř rozehrál trestný kop a jeden z bránících hráčů si srazil tečovaný míč do vlastní sítě. Branka neplatila kvůli údajnému ofsajdu. „Z tribuny těžko posoudit, zda se o ofsajd jednalo, či nikoliv. Pomezní rozhodčí měl ideální výhled, situaci viděl nejlépe," řekl diplomaticky Kula.

V dalším průběhu střetnutí se neujaly možnosti Hupky, Malíře a Gavláka. Břeclav v závěru utkání Třinecké zmáčkla, ale první domácí nezdar neodvrátila. „Domácích hráčů mi je líto. Podali proti nám velice sympatický výkon. Naše vítězství bylo šťastné," přiznal trenér vítězů Miroslav Kouřil.

V sobotu od 10.15 hodin jeho celek vyrukuje proti Kroměříži.

„Bude to další těžké utkání, protože Kroměříž dělá vše pro to, aby soutěž zachránila. Čeká nás bojovný a houževnatý protivník," odtušil trenér Třince.

MSK Břeclav – FK Fotbal Třinec 0:1 (0:1)

Branka: 39. Motyčka. Rozhodčí: Šenkýř, ŽK: Šenk, Simandl – Matoušek. Diváci: 150.

Třinec: Bruk – Joukl (71. Kyselý), Hupka, Švec, Eismann – Motyčka, Matoušek – Juřena, Čtvrtníček, Malíř (90. Klimas) – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil

ROMAN BASELIDES