MŠK Námestovo - FK Fotbal Třinec 3:3 (1:1)

Na hřišti účastníka třetí nejvyšší soutěže vedeného trenérem Pavlem Strapáčem (před lety trénoval tenkrát třetiligový Vratimov, pozn. red.) zaznamenali fotbalisté Třince divokou remízu 3:3. V sestavě domácích se objevil ostřílený středopolař Daniel Kosmeľ, který prožil svá nejlepší fotbalová léta v mistrovské Žilině. Před lety Kosmeľ nastupoval ve druhé lize za Třinec, kterému teď dal z penalty gól na 1:1. „Venca Zowada šel ve vápně do skluzu a při tom fauloval. Upozornil jsem ho, že tohle udělal naposledy," varoval nováčka třinecký trenér Miroslav Kouřil. Vzápětí zvolil smířlivější slova: „Je to ještě mladý a nezkušený hráč, těm se občas něco podobného přihodí."

Ještě předtím, než Oravané skórovali z penalty, se prosadil zkušený třinecký středopolař Ceplák dostal se k míči a v souboji s brankářem prokázal klid a rozvahu. Do koncovky se dostal rovněž útočník Vlachovič, ale domácí brankář jeho střelu směřující do horní části brány vytáhl. První část střetnutí tak skončila smírem.

Ve druhém dějství šli podruhé v zápase do vedení hráči Třince. Kyselý se opřel do míče a jeho skákavá střela, kterou gólman moc neviděl, skončila za jeho zády. Fotbalisty z Oravy to nezlomilo, útočníci Jaworek a Kubala překlopili vedení na stranu Námestova. Utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když Klimasův centr přistál na hlavě Zowady a ten srovnal na konečných 3:3.

„Napravil svou chybu při prvním gólu. Vedl si solidně, rozhodně nezklamal, řekl si o další šanci," vyjádřil se trenér Kouřil na adresu Zowady, třineckého odchovance, které půldruhého roku hrával toliko I. B třídu v Jablunkově.

Kromě útočníků Prokeše a Gavláka do zápasu nezasáhli Matoušek (pobolívá ho koleno) a brankář Lipčák (rehabilituje po operaci břišních svalů). „Testovaní Zowada a Štrbák odehráli celé utkání, stejně tak Cigánek, který nám bude zanedlouho týden chybět. Mezi tyče se postavil Bruk, který je momentálně naší jedničkou," poznamenal trenér Třince Kouřil a dodal: „Domácí připravili velice kvalitní hřiště, utkání splnilo svůj účel. Hráči k němu přistoupili zodpovědně, viděl jsem to, co jsem vidět chtěl. Teď dominuje síla a vytrvalost, bylo to pro ně takové příjemné tréninkové zatížení."

První týden byl podle slov kouče Kouřila spíše zahřívací, opravdová zimní příprava jeho svěřencům začne až dnes. Vrcholem druhého týdne bude sobotní přípravné střetnutí na hřišti Opavy.

Branky: Kosmeľ z pen., Jaworek, Kubala – Ceplák, Kyselý, Zowada.

Třinec: Bruk – Lisický (46. Švec), Cigánek, Štrbák, Zowada – Motyčka (46. Hupka), Koper (46. Kyselý) – Malíř (46. Klimas), Ceplák (46. Joukl), Eismann (46. Sporysz) – Vlachovič (46. Christu). Trenér: Miroslav Kouřil.

ROMAN BASELIDES