Úvodní týden zimní přípravy, který začal zátěžovými testy v Ostravě, posloužil Třineckým k otestování početné skupinky fotbalistů. Na prvním tréninku se trenérovi Marku Kalivodovi hlásilo přes třicet hráčů.

„Na úvodních trénincích jsme se podívali na případné posily. Někteří fotbalisté vůbec nedorazili, na dalších byly patrné kondiční nedostatky, takže jsme se s nimi rozloučili. Solidní dojem zanechal pracovitý obránce Střižík, z Frýdlantu, jenže pro něho bude stropem asi jen třetí liga," odhadl trenér Třince Marek Kalivoda a dodal: „Zadáci Janoščin s Krejčím, které jsme zkoušeli už vloni v zimě, se jevili po fyzické stránce velmi solidně. Snad jim to půjde stejně dobře i v přípravných zápasech."

Po záložníkovi Václavu Tomečkovi z Olomouce se druhou zimní posilou Třince stal zkušený Pavel Malcharek ze Zlína. Odchovanec Vítkovic, který později prošel Spartou, Slováckem, Plzní, či Ostravou, hrával dříve krajního obránce, ale ve Zlíně nastupoval na pozici útočníka.

„Se Zlínem jsme se dohodli na půlročním hostování," sdělil generální manažer Třince Karel Kula a dodal: „Sešlo z příchodu útočníka Kovaříka. Objevil se u nás v prosinci, připravili jsme mu individuální tréninkový plán, ale nakonec nám sdělil, že chce pokračovat v divizních Vítkovicích."

O místo v druholigovém kádru Třince budou bojovat obránci Pavel Hloch z Prostějova, Jaroslav Poliach z Bánské Bystrice a také útočník Marek Gajdošík ze Seredě. Na soustředění s prvním týmem vyrazí také záložník Peter Kučera z juniorky a krajní obránce či záložník Martin Sporysz, který se vrátil z hostování v divizních Petrovicích.

„Doma zůstane nemocný brankář Pavel Rohel, studující Tomasz Gomola, a také po zranění se vracející útočník Tomáš Gavlák, jenž bude v péči fyzioterapeutky," poinformoval v sobotu šéf Kula.

Na soustředění do Luhačovic se s 13. celkem druholigového pelotonu nevypravili krajní obránce Petr Lisický, který si hledá nové angažmá a také kvarteto hráčů, jimž pod Javorovým vypršelo hostování – krajní obránci Jan Zawada (Ostrava) a Lukáš Kubáň (Slovácko), záložník Patrik Kundrátek (Ostrava) a útočník Jan Lukáš (Slovácko). Hráče, kteří se budou snažit vydobýt si místo v základní sestavě, čekají během soustředění dva přípravné zápasy na nové umělé trávě v Uherském Brodě – ve středu s prvoligovým Slováckem a v pátek s domácím divizním celkem.

Seznam hráčů, kteří vyrazili na kondiční soustředění do Luhačovic: Václav Bruk, Lukáš Paleček – Miroslav Ceplák, Marek Čelůstka, René Dedič, Marek Gajdošík, Pavel Hloch, Michael Hupka, Jiří Janoščin, Petr Joukl, Jan Krejčí, Peter Kučera, Jaroslav Málek, Pavel Malcharek, Pavel Malíř, Tomáš Matoušek, Martin Motyčka, Jaroslav Poliach, Ondřej Smetana, Martin Sporysz, Václav Tomeček, Michal Velner, Benjamin Vomáčka.

Roman Baselides