ÚSTÍ NAD LABEM – FOTBAL TŘINEC 2:1 (1:0

Oba rivalové si dělali zálusk na tři body. Hosté z Třince, kteří přijeli už i s trenérem Nečkem, jenž měl před pár dny autonehodu, chtěli ukončit nelichotivou bilanci posledních vzájemných střetnutí na hřišti soupeře. Družstvo trenéra Habance pro změnu chtělo odčinit domácí plichtu s Opavou.

Předzápasové předsevzetí začali lépe plnit domácí – po sérii rohových kopů se míče na levé straně zmocnil Volek a ihned ho nasměroval do pokutového území. Brožíka jeho centr nenašel, ale Rudnického ano.

Domácí mladík z pětky překonal brankáře Lipčáka, který sice míč chytil, ale dle mímění arbitrů se s ním dostal za brankovou čáru. Chvilkové protesty byly k ničemu, hosté se museli dovolat spravedlnosti jinak. Zpočátku se bránili, ale v dalších minutách hru vyrovnali a poté chvílemi působili aktivnějším dojmem.

Severočeši se snažili přidat druhý gól, ale do další vyložené šance se již do poločasu nedostali. Trefa Brožíka neplatila, střelec porušil ofsajdové pravidlo. „Brankář Lipčák tvrdil, že chytil míč ještě před čárou. Hráče jsme museli nabádat k tomu, aby si zachovali chladnou hlavu, soustředili se na hru a sporným momentem se nenechali rozhodit. Troufám si říct, že kdybychom ten gól nedostali, utkání by vypadalo úplně jinak,“ vrátil se hostující stratég Jiří Neček k události z konce úvodní desetiminutovky.

Jednogólový náskok se Ústeckým zdál až příliš těsný, snažili se jej zvýraznit. Pár minut po změně stran měli obrovské štěstí, že na hrotu se pohybující Joukl po jejich slabší chvilce v nesnadné pozici překopl bránu.

O dvacet minut později se už nespletl a po standardní situaci a Doležalově přiťuknutí hlavou obstaral efektivní vyrovnání. Čtyři minuty před koncem zápasu Volek převzal ztracený míč a adresoval přihrávku Benčíkovi, jenž svým barvám zařídil vítězství. Hosté z Třince ho mohli domácím sebrat, ale technickou střelu zlobivého Joukla zastavila tyč překonaného gólmana Nováka.

„Škoda, že jsme za stavu 1:1 neproměnili ani jednu ze dvou příležitostí. Prohru v Ústí po sporném verdiktu sudího musíme co nejdříve hodit za hlavu. Ve středu nás čeká Sokolov. Chtěli bychom už konečně zabodovat naplno, jenže tohle ve sportu naplánovat nejde,“ připomněl známou pravdu kouč Neček, jemuž bude v příštím duelu (výkop je v 16.30 hodin) scházet útočník Szmek a nejspíš i obránce Hupka.

Branky: 9. Rudnickij, 86. Martykán – 72. Joukl. Rozhodčí: Ardeleánu, ŽK: Zachariáš – Hanus, Chlebek, diváků: 705.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek – Malíř, Hanus (60. Kobylík), Ceplák, Eismann (89. Byrtus) – Doležal (83. Onuchukwu), Joukl. Trenér: Neček.

(rom)