Hned v druhém týdnu přípravy osmý celek druhé ligy rozbil tábor v Bardějově, kde absolvoval povedené kondiční soustředění. „Proběhlo podle našich představ. Trénovali jsme dvoufázově, nejčastěji v terénu, využívali jsme i hřiště. V rámci soustředění jsme sehráli vydařený přípravný zápas s Košicemi,“ vrátil se kouč Ľubomír Luhový k týdnu zaměřenému na nabírání fyzické kondice.

Zmíněné střetnutí proti účastníkovi slovenské Corgoň ligy, které Třinec díky brankám Štyvara, Surynka, Onuchukwy, Hanuse a Reháka vyhrál přesvědčivě 5:1, nebylo jeho prvním přípravným zápasem. Už předtím si v rámci úvodního zápasu Tipsport ligy poradil s Liptovským Mikulášem 2:0, góly zaznamenali Hanus s Mrázkem.

Zbývající dvě vystoupení v této soutěži už tak povedené nebyly. Nejdříve třinečtí hráči prohráli 0:4 se Žilinou a posléze stejným výsledkem podlehli Trenčínu. Je jim jasné, že je během přípravy čeká spousta práce. „Proti Žilině se mi nelíbilo, že jsme z účastníka Ligy mistrů měli až přehnaný respekt. Přístup hráčů byl však v pořádku. To stejné platí i v případě nezdaru s Trenčínem. V obraně jsme se dopouštěli závažných chyb a vpředu jsme volili komplikovaná řešení,“ mrzelo trenéra.

Oproti předchozím létům Třinec naskočil do přípravy s již ustáleným kádrem. Většina změn proběhla už koncem podzimu. Útočník Radzinevičius si to namířil do Karviné, Doležala Třinečtí vrátili do Olomouce a Cihláře do Jihlavy. Do Polska se vrátil obránce Bednarek. Počátkem ledna mužstvo opustil středopolař Maroši, který se rozhodl zkusit štěstí v ligovém Brně. Nové tváře získal Třinec prozatím jen dvě. Během posezonního herního kempu na sebe upozornili útočník Tomáš Mrázek a nigerijský záložník George Kukoya, laborující se zraněním. Nové smlouvy s klubem uzavřeli útočník Peter Štyvar a univerzál Patrik Siegl.

„Naší prioritou je stabilizace kádru, v němž chceme mít kmenové hráče. Není příliš široký, proto nevylučuji, že k nám ještě nějaký hráč přijde. Platí, že noví fotbalisté musí být lepší, nebo přinejmenším stejně dobří jako členové současného mužstva,“ zdůraznil Luhový. V poslední době se o jeho přízeň bezvýsledně ucházeli nadějný mládežnický reprezentační obránce Lukáš Nový z Plzně a obranná dvojice ze Sigmy Olomouc - Tomáš Nuc a Miroslav Ulma.

(rom)