Ostravané byli, stejně jako v prvním vzájemném měření sil, lepším mužstvem a k vítězství měli rozhodně blíže. Největší příležitost ke skórování se naskytla Kukecovi, ale jeho střela se odrazila od tyče. Dvě gólovky Baníkovcům zmařil nový brankář Třince Paleček, který si spolu se stoperem Vomáčkou odbyl v premiéru v třineckém dresu.

„Výsledek nás samozřejmě uspokojuje, po předešlé porážce 3:1 je pro nás povzbuzením. Zatímco v prvním vzájemném duelu se hráči spíše rozkoukávali, tentokrát zahráli o poznání zodpovědněji. Do utkání jsme šli z plného tréninku, běháme a posilujeme. Hráči snášejí velkou zátěž slušně, jejich pohyb byl docela dobrý," pochvaloval si trenér Třince Karel Kula. Do zápasu nepostavil obránce Velnera s Malíkem, jenž zápolí s virózou.

Kouč dvanáctého mužstva druhé ligy viděl v počínání svých svěřenců řadu nedostatků. „Naše defenzíva byla lepší než ofenzíva. Útočná fáze byla naší slabinou, máme v ní velké rezervy. Málo jsme zakončovali, nehrály nám ani kraje zálohy. Potřebujeme sehnat útočníka," pokračoval Kula.

V příštím utkání už trenér bude moct nasadit mladého forwarda Dediče, kterému Žilina dala svolení ke startu za Třinec. Nejistý je naopak osud krajního obránce Janece. „Poranil si achillovku a čeká ho vynucená pauza. Pokud náhodou bude delší, nemůžeme na něho čekat, bude zapotřebí se porozhlédnout někde jinde," řekl Kula, který toužebně očekává návrat levého záložníka Rekiše z Běloruska.

„Jsme s ním domluveni na spolupráci, už jsme mu i sehnali pracovní povolení. Měl si zařídit své věci a připojit se k týmu, ale zatím nedorazil. S Rekišem počítáme, takže pokud by se náhodou nevrátil, protože by si třeba našel angažmá v běloruské lize, na levé straně by nám vznikl problém, který bychom museli řešit," připustil Kula.

V sobotu dopoledne na umělé trávě ve Vítkovicích čeká třinecké fotbalisty druhé utkání zimní Tipsport ligy, v sousedském derby narazí na Frýdek-Místek.

Sestava Třince proti Baníku – (1. poločas): Paleček – Lisický, Krejčí, Vomáčka, Matoušek – Hála, Motyčka, Málek, Joukl – Gavlák, Vlachovič. (2. poločas): Paleček – Lisický, Čelůstka, Hupka, Matoušek – Malíř, Voves, Kyselý, Ceplák, Joukl – Gulajev. Trenér: Karel Kula.

Roman Baselides