FK Fotbal Třinec - MFK OKD Karviná B 2:0 (1:0)

Béčko Karviné s Homolou, Myšinským a Hoffmannem v sestavě je čtvrtým týmem, který Třinec dokázal v přípravě porazit. „Nevěděl jsem, co mohu od Karviné čekat. Svou hrou mě příjemně překvapila, neměli jsme to tak snadné jako posledně proti baníkovskému béčku. Zvítězili jsme, ale procházka růžovým sadem to pro nás určitě nebyla," přiznal třinecký obránce Petr Lisický.

Jeho celek znovu nebyl kompletní. Brankářskou jedničku Lipčáka třinecký trenér Kouřil šetřil, ale Joukla, Klimase a Cigánka nemohl nasadit kvůli jejich zdravotním potížím. Do sestavy se naopak vrátil doléčený střelec Gavlák. A proti diviznímu karvinskému béčku byl očividně při chuti. V druhé části úvodního dějství postupoval na brankáře a pak ho z úhlu překonal střelou po zemi na vzdálenější tyč.

Fotbalisté Třince si v přípravě poradili s divizním béčkem Karviné 2:0.

Podruhé Gavlák udeřil po změně stran, kdy jej po rychlém přenesení hry na pravou stranu Juřena vybídl skvělou zpětnou přihrávkou ke druhé změně stavu. Třinecký bombarďák mohl skórovat ještě několikrát, ale jeho první střele scházela razance, takže obránce míč dostihl a vykopl ho z prázdné brány, druhé, z bezprostřední blízkosti, zase přesnost. Neujala se ani Gavlákova hlavička, gólman ji s námahou vyškrábl. Ze vzduchu to po Eismannových rozích zkusili i defenzivně ladění Hupka s Matouškem, ale jejich razantní hlavičky mířily přímo do gólmana.

Když už je řeč o zásazích brankáře, v této činnosti dvakrát vynikl rovněž třinecký Bruk, jenž bravurně vytáhl gólovou střelu a o pár minut později báječně zlikvidoval opakovanou dorážku zblízka. „Jsou dny, kdy to člověka trefí a dny, kdy může dělat, co chce, a stejně nic nechytí," okomentoval lakonicky brankář Třince Václav Bruk vychytanou nulu. „Hlavně, abychom se do pohody dostali všichni, brankáři počínaje a ostatními hráči konče. Máme před sebou poslední dva týdny přípravy, pořád je co zlepšovat. Věřím, že připraveni budeme. Jestli ovšem budeme mít formu, to se ukáže až v prvním mistrovském utkání."

Fotbalisté Třince si v přípravě poradili s divizním béčkem Karviné 2:0.

Třinecký trenér Kouřil dlouho dával prostor všem fotbalistům, na hřiště posílal i dorostence a hráče širšího kádru, kteří nyní odejdou na hostování. Nesourodost týmu se odrazila i na výsledcích, které nebyly zrovna přesvědčivé. Nyní už kouč sází na ty hráče, kteří dostanou příležitost v mistrovských duelech. „Každým dalším zápasem je to lepší a lepší. Vidím tam kvalitu, blížíme se k tomu startovnímu stavu. Doufám, že v nadcházejících čtrnácti dnech to doladíme a na začátku sezony budeme silní, jak jsem si přál. Snad to tak bude. O víkendu odehrajeme poslední přípravný duel proti Petrovicím. Přistoupíme k němu jako k nultému mistrovskému utkání. Nastoupíme v maximální síle a s maximální koncentrovaností," předeslal trenér Třince Miroslav Kouřil.

Třinec: Bruk Lisický, Švec, Hupka, Sporysz Malíř, Motyčka, Eismann Juřena, Čtvrtníček (70. Matoušek), Gavlák (70. Kyselý). Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)

Fotbalisté Třince si v přípravě poradili s divizním béčkem Karviné 2:0.

Krajní obránce Třince Petr Lisický před sezonou: Od známých slýchávám, že Frýdek je teď našlapaný

Třinec - V předposlední herní prověrce si fotbalisté Třince bez větších potíží poradili s divizním B týmem Karviné. „Je patrné, že jdeme správným směrem," zahlásil obránce Petr Lisický, jeden ze služebně nejstarších hráčů Třince.

Divizní béčko Karviné kladlo větší odpor než třetiligový záložní tým ostravského Baníku. Překvapila vás Karviná něčím?

Nebylo mi jasné, co mám od toho zápasu čekat. Přiznám se, že ano, Karviná mě překvapila. Měla tam kluky z áčka, Hoffmanna, Homolu a Myšinského. Na druhou stranu mi bylo jasné, že to nebude procházka růžovým sadem, jako třeba s béčkem Baníku. Karviná zahrála dobře, zápas měl určitě svou kvalitu. Zvládli jsme ho, takže do příštího týdne můžeme jít s dobrou náladou.

V posledních dvou zápasech jste inkasovali pouze jednou. To je znamení, že obranná hra už funguje správně?

Nechci se na nic vymlouvat, ale předtím ten tým nebyl poskládaný tak jako v těch posledních dvou utkáních. Doplňoval se mladými kluky, kteří jsou na druhou stranu nadějní. Teď už se to pozvolna rýsuje, všechno si sedá. Nedostáváme góly, což je určitě pozitivní. Je patrné, že jdeme správným směrem.

Také útok už začal fungovat. Posledně se střelecky prosadili Čtvrtníček s Juřenou, tentokrát úřadoval Gavlák.

Je to super jak pro ty kluky, tak také pro nás. Můžeme se na ně spolehnout, že prostě ten gól dají. Ať je to jeden útočník nebo druhý. Padá jim to tam, na trénincích vypadají super, věří si. Snad jim to vydrží.

Jste v kontaktu s někým z frýdecko-místeckých fotbalistů? Hecujete se, porovnáváte síly obou týmů?

Některé kluky znám, ale v kontaktu moc nejsme, nějak se nepotkáváme. Nepochybuji o tom, že náš zápas s Frýdkem-Místkem bude neobyčejně vyhecovaný. Vzhledem k tomu, že přes Frýdek-Místek jezdím a občas se tam zastavím. Od známých slýchávám, že nemáme šanci, že Frýdek je teď našlapaný a chce postoupit. My proti tomu nic nemáme, soutěž bude aspoň zajímavější.

A je Frýdek-Místek skutečně našlapaný tak, jak se o něm povídá?

V kádru má zajímavá jména, takže určitě to bude napínavé. Pokud je to tak, jak se o nich hovoří, že chtějí jít na postup, určitě nic nepodcení. Bude to zajímavé, těším se na to.

Na přímý souboj Frýdku-Místku a Třince dojde až v závěru jara. V té době už dávno může být rozhodnuto…

Z pohledu psychiky a dobré nálady bude nesmírně důležitý začátek. Pokud ho zvládneme a v prvních dvou utkáních zvítězíme, půjde nám to snadněji.

ROMAN BASELIDES