1. FC Květnice Tišnov - SKP Likop Třinec 2:4 (0:4)

Podzimní duel, v němž Třinec šlapal jako dobře seřízený stroj, skončil pohodovým vítězstvím favorita v poměru 6:1. V závěrečném klání letošního ročníku druhé ligy to svěřencům hrajícího trenéra Josefa Cieslara mladšího nešlo o nic hůře. Se snaživým rivalem si dokázali poradit i navzdory tomu, že šli do zápasu oslabení o několik hráčů. Vedle dlouhodobě absentujících Stoszka a Sieroty nebyl k dispozici ani Csikán. Fotbaloví dorostenci Třince Kalfas, Krzemieň a Kantor nemohli nastoupit s ohledem na svou jarní premiéru ve velkém fotbale. A aby toho nebylo málo, Sniegoň hrál po horečce a Baron, který se zranil, vydržel na hrací ploše jen dvanáct minut.

Třinecké popostrčil do vedení tvrdou ránou Przyczko, jemuž asistoval Cieslar. Posléze to hosté zkusili kombinačně a jejich rozehrávky dvou autů znamenaly navýšení vedení už na 0:3 Opluštila vybídl Hudzieczek a Rakowského zase Cieslar. Muž specializující se na krasobruslení se nespokojil s jedním zásahem a snažil se přidat ještě jeden. Málem se mu to podařilo, jeho pumelenice na zadní tyč se do brány nevešla. Hostům to nevadilo, protože Przyczko byl v danou chvíli tam, kde měl být a sklepl míč do sítě.

Třinečtí futsalisté si náskok ve druhé dvacetiminutovce nenechali vzít. Tišnov jim z něho jen trochu ukrojil. Poprvé těsně po návratu z kabin, podruhé přibližně tři minuty před sirénou, kdy se odhodlal k power-play. „Oba inkasované góly byly zcela zbytečné. Na druhou stranu musím uznat, že gólman Sikora odvedl solidní práci, několikrát nás podržel. Ale ani my jsme nezůstali soupeři nic dlužní. Přitížit mu mohli Hudzieczek, Opluštil a Cieslar mladší, ale nepovedlo se jim to," konstatoval Josef Cieslar starší, šéf a sportovní manažer třineckého oddílu.

Likop obsadil ve druhé lize konečné třetí místo s 36 body za jedenáct vítězství, tři remízy a šest porážek (pět jich utrpěl na jaře) a skórem 77:58 (druhá nejlepší obrana po Tišnovu). Z moravské skupiny druhé ligy se do elitní soutěže probojovalo Agromeli Brno, z české pak Hradec Králové. Třinec z důvodu plánované renovace sportovní haly STaRS neměl v úmyslu zapojit se do boje o postup. „Naším cílem bylo uhrát třetí místo, což se nám, i přes výsledkově slabší jaro, nakonec podařilo. V posledních druholigových sezonách se umísťujeme v nejlepší trojce. O to více je to cennější, že v našem kádru figurují výhradně odchovanci," zdůraznil Cieslar.

Branky a nahrávky: 12. Przyczko (Cieslar), 14. Opluštil (Hudzieczek), 16. Rakowski (Cieslar), 17. Przyczko (Rakowski).

Třinec: Sikora Cieslar, Opluštil, Przyczko, Baron Sniegoň, Rakowski, Hudzieczek. Trenér: Josef Cieslar mladší.

Další výsledky 22. kola: Komax Kunčice SC Lino Kalábek 6:7, Gillotina Choceň Delta Real Šumperk 5:11, Slávie Havířov Agromeli Brno 3:4, SK Líšeň VŠB Ostrava 2:5. (rom)¨

Tabulka