SKP Likop Třinec – VŠB-TU Ostrava 2:0 (2:0)

Z pohledu konečného výsledku se všechno podstatné odehrálo v prvních deseti minutách úvodního dějství. V souboji o první místo nabuzený Třinec zlomil svého rivala dvěma zásahy hrajícího trenéra Josefa Cieslara mladšího. Nejprve si poradil sám, o dvě minuty později už těžil z osvědčené spolupráce s parťákem Stoszkem (v lednu odešel pracovně do Hradce Králové, pozn. red.), který Třinci vypomohl při neúčasti distancovaného kapitána Csikána.

„Lukáš Stoszek nám vydatně pomohl. Kromě asistence mohl dát dva tři góly. Trefit se mohli i další hráči, naše vítězství bylo jen dvougólové díky výtečnému gólmanovi protivníka. Výhra o dvě branky nám stačí, v případě bodové rovnosti máme lepší vzájemný zápas," vysvětlil Josef Cieslar starší, předseda a sportovní manažer třineckého klubu.

Derby zápas byl opticky vyrovnaný, ale v brankovišti byli nebezpečnější domácí futsalisté. „Všichni zahráli skvěle, Cieslar s brankářem Sikorou byli doslova fantastičtí. Hráči dali zapomenout na nepovedené střetnutí v Chocni, zejména prvních dvacet minut v jejich podání bylo jako z říše snů," rozplýval se Cieslar starší.

O nadcházejícím víkendu bude mít druhá futsalová liga přestávku. Po ní následují závěrečná tři kola, v nichž bude mladičký celek třineckého Likopu bojovat v Pardubicích, v Líšni a mezitím doma proti nováčkovi z Volfířova o vítězství v soutěži.

Branky a nahrávky: 10. Cieslar, 12. Cieslar (Stoszek). ŽK: Tomášek, Kapsa, Blahut. Diváci: 130.

Likop Třinec: Sikora – Cieslar, Kantor, Buryan, Stoszek – Opluštil (34. Kalfas), Sniegoň, Przyczko, Baron. Trenér: Josef Cieslar mladší.

Další výsledky 15. kola: Roub Vítkovice – Amor Vyškov 7:4 (2:1), AC Jeseník – Torf Pardubice 5:2 (1:0), SK Líšeň Brno – FK Volfířov 13:2 (5:2), Gillotina Choceň – 1. FC Šumperk 10:4 (6:2).