FOTBAL TŘINEC – SULKO ZÁBŘEH 6:1 (2:1)

Sulko Zábřeh, přední tým MSFL koučovaný Jiřím Balcárkem, nastoupil s dvojicí extřineckých fotbalistů. Pravého beka hrál Pavel Krejčíř, stopera kapitán Martin Šalamoun. Třinci se pozvolna vyprazdňuje marodka a většina fotbalistů, kteří minule absentovali, se vrátili na hřiště. Nehrál nachlazený kapitán Jaroslav Chlebek, zraněný mladý obránce Ondřej Buzek a záložník Ondřej Byrtus, který vypomáhal dorostu.

Šedé dresy hostů souzněly s výkonem, kterým se na třinecké umělé trávě prezentovali. V úvodu utkání několikrát zahrozili a po rychlém kontru se dokonce dostali do vedení, ale to bylo z jejich strany prakticky všechno. Na brankáře Lipčáka většinou mířily střely ze střední vzdálenosti, se kterými neměl větší problém.

V červeno-černé kombinaci hrající Třinec si během devadesáti minut vytvořil šancí na dobré dva zápasy. Jen útočník Lukáš Matůš se dostal do pěti. Za stavu 0:0 jeho lob zastavilo břevno a krátce nato po samostatném úniku ztroskotal na vybíhajícím brankáři. „V poločase jsem ho nabádal, ať zachová klid, že ten gól určitě přijde. No a nakonec skóroval dvakrát,“ glosoval situaci hlavní trenér Třince Jiří Neček.

Zábřeh se z vedení dlouho neradoval, protože jeho pozorný brankář smolně podklouzl a propustil za svá záda nepříliš prudkou ránu Cepláka. Podruhé na něho vyzrál Szmek, který zblízka poslal do sítě gólmanem vyražený volej Malíře po centru Eismanna. Chvíli předtím identická spolupráce dvou posledně jmenovaných hráčů skončila nepřesnou střelou.

Po krátké přestávce si třinečtí fotbalisté otevřeli vlastní střelnici. Matůš utekl po pravé straně, přihrál Eismannovi, ten mu míč vrátil a zkušený forvard předvedl přesnou technickou střelu. Hned poté trestuhodně minul prázdnou bránu, ale krátce nato si vyskočil na Eismannův centr a přesnou hlavičkou nedal gólmanovi šanci. „Za ty dva góly jsem nesmírně rád, ale na druhou stranu je trochu ostuda, že jsem na ně potřeboval tolik příležitosti. Zábřeh toho moc nepředvedl, očekával jsem, že nás prověří více,“ přiznal po utkání zkušený hráč.

Matůš nebyl zdaleka jediným fotbalistou Třince, který zahodil tutovku. Gól na noze měl několikrát Eismann, Matůš, Joukl, Doležal a Onuchukwu. Útočník z Nigérie se nakonec netrefil, ale na pátém gólu měl velký podíl. Pláchl po pravé straně, centrem našel hlavu Doležala, který sklepl míč k Hanusovi nabíhajícímu z druhé vlny. O několik minut později Hanus se opřel do míče podruhé – jeho přesná střela po zemi k levé tyči ukončila obléhání brány Zábřehu. „Výsledek není důležitý, i když fotbal dělají právě ty góly. Radost samozřejmě mám, ale ze všeho nejvíce mě těší způsob, jak jsme ten zápas zvládli. Hráli jsme ve velkém tempu, Zábřeh nám nestačil. I proto jsme se dostali do spousty šancí,“ udělal tečku za zápasem trenér Neček.

Třinec: Lipčák – Hrdlovič (60. Lisický), Hupka, Kuděla, Bednarek (60. Martinčík) – Malíř (60. Joukl), Kobylík, Ceplák (60. Hanus), Eismann – Szmek (55. Doležal), Matůš (60. Onuchukwu). Trenér: Jiří Neček. (rom)