Oba tradiční účastníci druhé ligy na sebe tentokrát narazí jen v MSFL. Ani jednomu z nich tato soutěž příliš nevyhovuje, a kdyby to bylo jen trochu možné, vrátili by se o patro výš. Hlučín i Třinec, celky řadící do skupinky favoritů třetí nejvyšší soutěže, se už letos jednou střetly. Přípravný duel hraný v Třinci lépe zvládli hosté z Hlučína, kteří brankou Binara vyhráli 0:1.

Stejný výsledek by svěřenci trenéra Pavla Hajného, jenž před lety přivedl do druhé ligy právě Třinec, brali všemi deseti i tentokrát. Odčinili by tak poslední čtyři kola loňské sezony, v nichž nebodovali a také bezbrankovou premiéru na hřišti Rosic.

Ani hosté z Třince v závěru loňské sezony příliš nezářili. I když jim dlouhodobě dělá starosti sterilní koncovka, s druhou ligou se rozloučili vysokým vítězstvím nad Zlínem (4:1). Čtyřikrát rozvlnili síť také v následujícím střetnutí – v premiéře nového ročníku MSFL. Odnesl to Zábřeh, který v Třinci prohrál 4:2. „Naše střelecké trápení ve mně vzbuzovalo určité obavy. Ty se naštěstí ukázaly jako zbytečné. Drželi jsme míč a hráli to, co jsme chtěli. Až na ty dva obdržené góly, které byly důsledkem našeho sebeuspokojení. To se nesmí příště opakovat.

Aspoň víme, že máme na čem pracovat," řekl třinecký záložník Martin Motyčka a dodal: „V Hlučíně nás čeká nesmírně náročný derby zápas. Máme kvalitní tým, v našich silách je v Hlučíně uspět. Se stejným soupeřem se pak utkáme ještě jednou, a to v domácím poháru."

Trenér Třineckých Miroslav Kouřil je po úspěšném vstupu svého týmu do sezony pozitivně naladěn. „Kdybychom duel se Zábřehem nezvládli, do Hlučína bychom jeli s obavami. Na zápas se těšíme, očekávám výborný třetiligové střetnutí na hraně možností. Hlučín je stejně kvalitní celek jako ten náš. Věřím však, že utkání lépe zvládneme my. Razím totiž heslo: Fotbal je jenom sport, ale vždycky musí vyhrát moje mužstvo," rozesmál se třinecký kouč.

ROMAN BASELIDES