Svěřenci trenérů Jiřího Nečka a Karla Kuly se k prvnímu tréninku sešli po dvoutýdenní dovolené, povinnosti jim začaly minulé pondělí. Zatímco většina druholigových fotbalistů z jiných oddílů minulý týden ještě odpočívala na dovolené, pod vrchem Javorový se v těchto dnech už pořádně makalo.

Přípravu třinečtí fotbalisté zahájili kondičními testy a pak si už začali zvykat na poměrně vysoké kondiční dávky. Každý den se připravují dvoufázově v domácích podmínkách i na hřištích v okolí Třince. V den zápasů v Ružomberku i v Dubnici absolvovali dopolední trénink, dvě jednotky na ně čekaly dokonce i v neděli.

„Hráčům jsem řekl, že budeme trénovat velice tvrdě, stejně jako v první lize. Hodně běháme a posilujeme, ale dá se to vydržet, rozhodně nikoho nezahltíme. Kluci toho mají dost, ale vědí, že to je nezbytně nutné. Pozvolna se na velikou zátěž adaptují,“ podotkl hlavní trenér Jiří Neček, jehož těší, že všichni jsou zdravotně v pořádku.

Ani letos se Třinečtí nezúčastní letního soustředění. „Máme přístup do posilovny, regenerujeme v bazénu a využíváme travnaté plochy v Neborech, Oldřichovicích i v Ropici. Chtěl bych poděkovat všem oddílům, kteří nám takto vycházejí vstříc,“ dodal Neček, který se s fotbalisty zapojuje do tréninků. (rom)