„Čáslav je velmi kvalitním týmem, naše vzájemná zápasová bilance jasně hovoří v její prospěch. Nečeká nás nic snadného, přivítáme omlazeného a běhavého soupeře s obměněným kádrem a nesmírně silnými standardními situacemi. Hraje podruhé venku, bude mít zvýšenou motivaci“ upozornil na sílu protivníka po předzpasovém tréninku kouč Třince Ľubomír Luhový. V tom okamžiku ještě neměl tušení, že jeho svěřenci si varování v podobě cenných poznatků k srdci nevezmou, byť den před utkáním vypadalo všechno optimálně. „Hráči se na utkání těší, všichni si jsou vědomi jeho důležitosti,“ ubezpečil Luhový.

Nedělní odpoledne tomu vůbec nenasvědčovalo, jako kdyby domácí jedenáctka na své odhodlání dočista zapomněla. Divákům nepředvedla takřka vůbec nic, za celý zápas se dostala stěží do jediné vyložené šance. Když ve druhém poločase Maroši přehodil brankáře Duchečka, obětavý stoper Špidlen dostihl míč ještě před brankovou čárou a odpálil ho do bezpečí. O pár minut později Třinec předvedl první a poslední kombinační akci v zápase. Míč se po sérii narážeček (tu poslední dal Maroši) dostal na kopačku Siegla, který si to štrádoval k čáslavské bráně. Vystřelit už nestačil, Šisler ho totiž poslal k zemi a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Malíř. „Předem jsem se rozhodl, kam ji kopnu. Brankář to asi věděl také, protože do toho místa skočil. Ještě štěstí, že jsem ji kopl razantně. Gólman si na míč sáhl, ale balon mu prošel pod rukama. Neměl jsem žádné pochybnosti, že by z toho neměl být gól,“ řekl po zápase jediný střelec Třince Pavel Malíř.

To bylo ze strany domácích naprosto vše, nic víc už fanouškům nenabídli. Takřka celý zápas měli více ze hry hosté, kteří se zjevili v několika tutových akcích. Vedoucí branku vstřelili po třiceti minutách hry: Prášil rozehrál rohový kop, Šisler vrátil jeho přetažený centr do ohně a Karal zblízka nezaváhal. To ale nebylo všechno, protože už ve 4. minutě domácími kapitánovi Lipčákovi po střele Šislera pomohla tyčka. Brance předcházela Voltrova přihrávka na Čertíka, jehož Lipčák vychytal.

Před pokutovým kopem se zrodila situace, která vtiskla ráz zbytku střetnutí: Středočeši vyrazili do protiútoku, po kterém Čertík střelecky selhal před zcela prázdnou bránou. „Vůbec si nedovedu vysvětlit, proč jsme hráli tak špatně. Čáslav nás ničím zvláštním nepřekvapila, rozhodně byla k poražení, to my jsme nebyli schopni předvést výkon, který je v našich možnostech,“ řekl třinecký záložník Martin Pospíšil a dodal: „Pár světlých okamžiků jsem měl, ale svezl jsem se s týmem. Dokážu zahrát mnohem lepší zápasy. Doufám, že to bude platit už příště.“

FOTBAL TŘINEC – ZENIT ČÁSLAV 1:1 (0:1)

Branky: 78. Malíř z pen. - 33. Karal. Rozhodčí: Bílek, ŽK: Siegl, Matoušek, Pospíšil, Joukl, Nekuda - Šisler, Fikejz, Hejný, Voltr.

Třinec: Lipčák - Matoušek (76. Gavlák), Rehák, Kuděla, Siegl - Malíř, Hanus (60. Maroši), Pospíšil, Joukl - Surynek, Szmek (60. Nekuda). Trenér: Ľubomír Luhový.

(rom)