„V první řadě se musíme vyvarovat brzkého gólu, v Karviné jsme poprvé inkasovali zpravidla už v prvních pěti minutách,“ zdůraznil třinecký středopolař Pavel Malíř. Je služebně nejstarším fotbalistou Třince a na druholigovou scénu vkročil v Karviné, kde dodnes bydlí.

Zkušený pravý záložník pro své spoluhráče v případě vítězství vypsal do kabiny speciální prémii. Do peněženky sahat nemusí, jeho celek odjel z Karviné s nepořízenou. I přesto, že se vyvaroval brzkého gólu.

Do utkání o něco lépe vstoupili domácí, ale pozorný brankář Třince Lipčák byl na svém místě včas a proti Látalově střele spolehlivě zakročil. Těsně předtím nezvládl zakončení Surynek po spolupráci s Hanusem a o nic lépe se nevedlo ani Jouklovi pálícímu po centru Malíře. V závěru prvního dějství se do šance dostal Bartošák, ale před hostujícím kapitánem se unáhlil a nedal. To třinecký Pospíšil zakončil tak, jak se sluší a patří, jenomže jeho střelu vykopl z prázdné brány Hoffman.

Ve druhé části střetnutí se naskytly dvě slibné příležitosti domácím borcům, ale jak Jursa, tak také Mišinský světelnou tabuli nerozpohybovali. Jak na to jim ukázal střídající Ciku. Po šedesáti minutách střetnutí nabil Jursovi a ten rozveselil většinu z necelých dvou tisícovek diváků. Pár minut před koncem jim byli ještě veseleji, neboť Mišinský uvolnil Cikua a ten elegantně přidal druhou branku.

Bez šance na dobrý výsledek nebyl ani Třinec, střídající Nekuda trefil hlavou tyč. Hosté se dočkali už jen pouhé korekce výsledku. To Hrtánek poslal k zemi Malíře a sám postižený z penalty ránou pod břevno snížil na konečných 2:1.

„Vítězství jsme šli naproti, nemohli jsme si dovolit podruhé za sebou doma ztratit body. Zvedáme se herně i výsledkově, což je dobře,“ pochvaloval si trenér Karviné Karel Kula. Jeho protějšek Ľubomír Luhový radostnými gesty neoplýval. „Prohrát v Karviné, už si na to zvykám, není to pro mě žádné překvapení. Znepokojuje mě to, že Karviná chtěla mnohem více než my. Před oběma góly jsme nedohráli situace, po nichž se následně měnil stav. Máme kvalitní tým, už se musíme probrat,“ prohlásil kouč Luhový.

MFK KARVINÁ - FOTBAL TŘINEC 2:1 (0:0)

Branky:
68. Jursa, 84. Ciku - 88. Malíř z penalty Rozhodčí: Bílek, ŽK: Bartošák, Ciku Diváci: 2000

Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Siegl - Hanus - Malíř, Pospíšil (61. Maroši), Joukl - Gavlák (61. Nekuda), Surynek (77. Szmek). Trenér: Ľubomír Luhový