FOTBAL TŘINEC – FC HLUČÍN 1:1 (0:1)

Původně měly být odehrány zápasy dva, nemoc a zdravotní potíže několika hráčů Třince zapříčinily, že trenéři Jiří Neček s Karlem Kulou kromě rezervního brankáře Maťašovského měli na lavičce náhradníků všehovšudy jenom tři hráče do pole.

O první změnu skóre se po patnácti minutách zasloužili hosté. Polský útočník Dzierzenga zatáhl míč a ideálně u bližší tyče našel Koubka, pro něhož nebylo žádným problémem vyzrát na brankáře Bruka. Ačkoliv se Třinec se trápil a zjevně nebyl ve své kůži, ještě do poločasu mohl přinejmenším vyrovnat. Nestalo se, protože Onuchukwu znovu potvrdil, že v chladném počasí je s koncovkou na štíru. Ocitl se v několika příležitostech, ale ani jednou nebyl schopen zakončit tak, aby přiměl hostujícího brankáře sáhnout do sítě a vytáhnout z něj míč.

O nic lépe si nevedl ani druhý útočník Matůš, nebo další hráči, kteří měli útočníky doplňovat z druhé vlny – Eismann, Ceplák nebo Malíř. „První poločas se nám nelíbil. Vadila nám agresivita Hlučína, kazili jsme spoustu přihrávek, neměli jsme ani střed pole. Uprostřed zela díra, nebyli jsme schopni protivníka včas dorazit, v tomto místě nás Hlučín přehrával,“ přiznal první trenér Třince Karel Kula.

V druhé části zápasu se obraz hry rapidně změnil. Domácí tým svého protivníka mačkal, ale jeho zformovanou obranu rozvracel jen s největšími obtížemi. Gólu se dočkal pouze jednoho – po hodině hry Byrtus hodil aut Ceplákovi, ten odcentroval a Malíř nezvykle hlavou vyrovnal na 1:1. Kdyby rozhodčí Tacina nepřehlédl evidentní faul na Nigerijce Onuchukwu, hostitelé by měli možnost vsítit vítězný gól z penalty. Ze hry se jim to nepodařilo, neboť opět zazdili řadu nadějných možností. „Po změně stran už bylo vidět, že jsme se do toho konečně dostali. Hlučín jsme přitlačili, musel začít hrát na brejky. Měli jsme územní převahu i mnohem více vyložených šancí, jenže finální realizace očividně pokulhávala,“ dodal Kula.

Třinec: Bruk – Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek (46. Martinčík) – Malíř, Hanus (46. Kobylík), Ceplák, Eismann (46. Byrtus) – Onuchukwu, Matůš. Trenér: Jiří Neček. (rom)