Tým Svatopluka Habance, bývalého středního obránce Ústí i Teplic, prozatím všem vytírá zrak, především pak týmům považovaným za favority soutěže. Přestože Ústečtí měli několikrát namále, v prvních šesti kolech ani jednou neškobrtli. Jiný výsledek než je vítězství (skoro všechny zápasy vyhráli o gól), prozatím neznají. Třikrát uspěli na svém trávníku, stejný počet výher přivezli ze stadionů svých soupeřů.

„Viděl jsem je například v Opavě, kde podali velmi dobrý výkon. Skoro v každém zápase dají gól ze standardní situace. Mají vysoké hráče, například Karlíka, Dvořáka či Valentu a také rychlé kraje Benčíka a France. Jedná se o vyvážený tým, který byl trenérem Habancem skládán tři roky,“ charakterizoval sobotního soupeře třinecký kouč Jiří Neček.

Třinec začal sezonu skvěle, vyhrál nad Žižkovem a poté v Hlučíně, čímž navnadil diváky. Hned vzápětí je však zklamal podprůměrným výkonem proti juniorce Sparty. V posledních dvou kolech si je snažil udobřit výhrami nad Vítkovicemi a v Opavě, tudíž se dá očekávat, že na doposud nezkrocené Ústí přijde „plný dům.“

„V sobotu chceme samozřejmě uspět. Nehodláme zalézt a odkopávat, protože takový fotbal by fanoušky příliš nebavil, budeme se snažit hrát útočně. Plány nám samozřejmě může zkřížit neočekávaný gól v naší síti, po kterém bychom museli hru ještě více otevřít a riskovat. Přestože náš tým působil poněkud nevyváženým dojmem, jeho kvalita je nezpochybnitelná. Máme na to, abychom Ústí porazili,“ burcuje Neček své svěřence.

Šanci na úspěch třineckého kolektivu zvyšuje i skutečnost, že marodka se už zcela vyprázdnila a všichni hráči, kteří měli zdravotní lapálie (postupně Matůš, Doležal, Bruk, Bednarek a Hrdlovič) jsou v pořádku a budou připravení zasáhnout do hry.

Třinecký kouč Jiří Neček před zápasem požádal o pomoc a podporu vlastní fanoušky. „Snad nás přijdou povzbudit, říká se přece, že příznivci jsou dvanáctým hráčem. V Třinci jsou fanoušci výborní. Do Opavy jich přijelo asi padesát a chvílemi překřičeli mnohem početnější opavský kotel. Bylo to moc hezké, běhal mi z toho mráz po zádech. Ještě jednou jim za to děkuji.“ (rom)