FOTBAL TŘINEC – FASTAV ZLÍN 2:2 (1:0)

Ve srovnání s přípravným duelem s Hlučínem odehráli třinečtí fotbalisté tentokrát výborný zápas. Se Zlínem, který ladí formu na start druhé ligy, sehráli vcelku vyrovnanou partii a vypracovali si několik slibných šancí. Motyčka levačkou zacílil mimo, Gavlák poslal centr Lisického nad bránu a Hupka po samostatném úniku nastřelil vybíhajícího brankáře. Gólové příležitosti se naskytly rovněž Ševcům, kteří svému sokovi několikrát pořádně zatopili. V prvním dějství zakončovali častěji, ale naráželi na výtečného Lipčáka. Uzdravená jednička Třince kryla několik ošemetných střel a zmařila Zlínu tři čtyři vyložené šance.

„Poslední ostrý zápas jsem odchytal v Mladé Boleslavi. Snad jsem to po té dlouhé pauze nezapomněl. Bolest ani jakékoliv jiné omezení jsem nepociťoval, takže zdravotně už jsem skoro v pořádku. Sice to ještě není úplně stoprocentní, ale do začátku soutěže budu po všech stránkách fi t. A také připravený, protože musím dohnat nějaké kondiční resty," potvrdil Martin Lipčák, jehož trápilo svalové zranění. Když už je řeč o zdravotním stavu, po půlhodině opustil hřiště levý bek Sporysz. „Píchlo mě v koleni, snad to ale nebude nic vážného," řekl mladý fotbalista. Po dvaceti minutách hry napřáhl a jeho parádní střela skončila v horním růžku.

Taktéž o druhý úspěch Třince se postaral obránce. Petr Cigánek, který dlouho chyběl kvůli nemoci, napřáhl z dálky a jeho tečovanou ránu zastavila až síť. „Tečované střely do protipohybu jsou pro gólmany nejhorší. Cítím únavu z těch pár tréninků, které mám za sebou, ale brzy to doženu," přislíbil zkušený zadák. Ve druhém poločase brankář Bruk vyrazil gólovou hlavičku, ale nakonec čisté konto neudržel. Dvanáct minut před koncem ho po centru na zadní tyč zblízka překonal Poznar a v poslední minutě jej skákavou střelou k pravé tyči rozesmutnil Matejov.

„S Hlučínem to byl tréninkový zápas po největší zátěži, kdy navíc hráli dorostenci. Dnes to bylo něco úplně jiného. Se silným protivníkem, kterého brzy čeká start druhé ligy, jsme svedli vyrovnanou bitvu, byli jsme mu naprosto rovnocenným partnerem," pochvaloval si trenér Třince Miroslav Kouřil a dodal: „Pozvolna přecházíme k herní stránce, proto jsme se už dnes zaměřili na určité herní prvky. Hráči je plnili velmi dobře, i když v závěru dostali dva góly. Ke konci už někteří šlapali vodu, protože ještě stále trénujeme tvrdě."

„Remíza se silným soupeřem je sice dobrým výsledkem, ale když patnáct minut před koncem vedete 2:0, měli byste to udržet. Znovu jsme dostali gól v poslední minutě, stejně jako třeba na Baníku. Je nutné hrát zodpovědně až do konce utkání," podotkl ředitel fotbalu Třinec Karel Kula a dodal: „Na druhé straně je pozitivní, že jsme se vyrovnali silnějším protivníkům, kteří byli v pokročilejší fázi přípravy než my." Již zítra se Třinec od 18 hodin popasuje s Vítkovicemi (krajský přebor), v sobotu 23. února prověří připravenost druholigové Karviné, pro kterou to bude generálka na jarní část druhé ligy. „Mladíky už budeme nasazovat pouze do utkání s papírově slabšími protivníky. Proti těm kvalitnějším, mezi něž patřil i Zlín, už hrávat nebudou," předeslal trenér Kouřil. 

Třinec: Lipčák (46. Bruk) – Lisický, Švec, Cigánek (61. Matoušek), Sporysz (31. Joukl) – Juřena, Hupka, Motyčka (61. Klimas), Eismann – Gavlák (46. Malíř), Čtvrtníček. Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)