Na Širůchu, kde Slovácko před léty vstoupilo do tuzemské elitní soutěže, na sebe jako první upozornil Civič, ovšem jeho střele ze šestnácti metrů se postavila do cesty tyč Palečkovy brány. Tutovka se zrodila také na druhé straně – Ceplák naservíroval míč Gulajevovi, ale ten na brankáře Heču nevyzrál. Skvělý zákrok si připsal rovněž třinecký Paleček, který nedovolil skórovat Doškovi.

Bezgólové skóre zrušila standardní situace z 25. minuty. Malířův rohový kop přistál na hlavě neobsazeného kapitána Motyčky a Třinečtí vedli. V závěrečných okamžicích úvodní části hry Došek přepadl u brankové lajny přes ležícího Vomáčku a kopala se penalta, z níž Trávník vyrovnal na 1:1.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Třinec byl důraznější, fotbalovější, víc se tlačil do soupeřovy šestnáctky, nedal domácím zadarmo ani centimetr prostoru. Po jednom ze soubojů Rady s Matouškem se kopala znovu penalta. Tentokrát měli výhodu hosté a Joukl se nemýlil – 1:2.

Ještě předtím měli góly na noze Janoščin s Dedičem, avšak míč na místo určení nedopravili. Co se nepovedlo Třineckým, dokázali hráči Slovácka. Diviš odcentroval, Kerbr hlavou přizvedl míč a Havlík ho trknul do sítě – 2:2. „Naše nejhorší utkání v přípravě, nejenom z hlediska fotbalovosti, ale i nasazení. Musím najít pravou příčinu, takovým způsobem prostě nemůžeme přistoupit k žádnému zápasu. Jedinou součástí taktiky byl pressing. Na tréninku se hráči málem pozabíjeli, ale v zápase jsme byli jako leklé ryby.

Všichni hráči, kteří zasáhli do hry, se prezentovali podprůměrným výkonem. Soupeř měl víc stoprocentních šancí a větší chuť do hry. Troufám si říct, že měl vyhrát. Jsem z toho trochu zklamaný, na druhou stranu je to příprava, která nám má ukázat chyby, žádnou velkou vědu bych z toho nedělal, ale mužstvo musím pokárat," soptil po zápase kouč Slovácka.

„S výsledkem i předvedenou hrou jsem byl spokojen. V utkání, které mělo solidní tempo, jsme si vypracovali řadu šancí, rivala jsme dobře napadali. Všichni hráči makali nadoraz a dovolím si říct, že jsme zahráli lépe než domácí. Pokud jsou fotbalisté poctiví a plní si své úkoly, hra má hlavu i patu, dá se na ni koukat," řekl ředitel a trenér Fotbalu Třinec Karel Kula.

Solidní počínání v konfrontaci s prvoligistou bylo pro prvního muže třinecké kopané druhořadé. Dobrý pocit z dílčího úspěchu zakalila nečekaná ztráta dvou mladých stoperů z Brna. Ani Jan Malík ze Zbrojovky, ani Jan Krejčí ze Sparty (naposledy kopal v Břeclavi) na jaře za Třinec kopat nebudou. „Prvoligovému Brnu se zranil Muamar Avdič, proto si stáhlo zpět Honzu Malíka, který u nás měl hrát i na jaře. Na dopoledním tréninku utrpěl zlomeninu zánártní kůstky Jan Krejčí a podle původních prognóz bude měsíc mimo hru," posteskl si Kula.

Na Slovácku se vedle Benjamina Vomáčky postavil Marek Čelůstka, který měl původně namířeno do třetiligového Hlučína. Z jeho odchodu nakonec sešlo. Ztráta dvou středních obránců není první nepříjemností, jež v zimě fotbalový Třinec potkala. V minulých dnech přišel o dva hráče na levou stranu sestavy – beka Martina Sporysze nepustí na hřiště pochroumané koleno a záložník Dmitrij Rekiš se kvůli rodinným problémům nevrátil z Běloruska.

1. FC SLOVÁCKO – FK FOTBAL TŘINEC 2:2 (1:1)
Branky: 45. Trávník (pk), 75. Havlík – 25. Motyčka, 66. Joukl (pk). Rozhodčí: Tomanec – Drozdy, Němec. ŽK: 81. Bartoš (Slo). Diváci: 100.
Slovácko: Heča (46. Semanko) – Šimko, Rada, Mezlík (46. Košút), Daníček (46. Kuncl) – Ondřejka (46. Diviš), Trávník (46. Valenta), Šumulikoski (46. Bartoš), Civič (46. Kerbr), Petr (46. Havlík) – Došek (46. Holek). Trenér: Svatopluk Habanec.
Třinec (1. poločas): Paleček – Velner, Čelůstka, Vomáčka, Janoščin – Malíř, Málek, Motyčka, Ceplák – Gulajev, Gavlák. (2. poločas): Rohel – Lisický, Hupka, Čelůstka, Matoušek – Joukl, Kyselý, Wojnar, Janoščin – Gavlák, Dedič. Trenér: Karel Kula. 

ROMAN BASELIDES