FKFOTBAL TŘINEC– FC BANÍK OSTRAVA B 5:2 (3:0)

Zatímco hostující trenér Chytrý si vypomohl kvartetem fotbalistů z áčka (Strnad, Kraut, Lee a Wojnar), domácí kouč Neček na trávník v Neborech poslal především hráče z lavičky. Na dění na hřišti to příliš velký vliv nemělo. Nejprve několikrát zahrozili Ostravané – Strnad, Kraut a Lee, ale první změnu stavu měli na svědomí Třinečtí. Po souboji Onuchukwu z brankářem Pietrzkiewiczem dobíhající Matůš technickou střelou otevřel skóre. Vzápětí po rohu Hanuse skončila v síti tečovaná střela Adaszka. Krátce nato Hanus z úhlu nastřelil jen tyč, ale poté po pravé straně utekl Onuchukwu a ideálně předložil míč Matůšovi.

Útočný a bezstarostný fotbal se hrál i po krátké přestávce. Po Strnadově průniku snížil Jatagandzidis, na druhé straně Matůš v tutové šanci pálil nad. Po hrubce bývalého brankáře Třince Svatoše (neudržel míč v náruči), Joukl snadno trefil prázdnou bránu. Na druhé straně se po jeho faulu kopala penalta a Bartl ji bezpečně proměnil. Joukl se podílel i na posledním gólu – jeho centr zametl hlavou do sítě Onuchukwu. Testovaný útočník mohl skórovat už předtím, ale svůj samostatný únik zakončil střelou mimo. Blízko gólu byl Hanus, jenže jeho placírka poslala míč nad. Martinčíkovi skvělým zákrokem zabránil ve skórování brankář Svatoš, trestný kop vytěsnil nad břevno.

„Utkání jsme odehráli především kvůli náhradníkům, čirou náhodou jsme tady měli na zkoušku dva fotbalisty. Chtěli jsme se podívat na útočníka Onuchukwu. Předvedl solidní výkon, je technický i gólový. Musíme teprve zvážit, zda ho angažujeme. Mladý stoper Hanzel z Trnavy odstoupil kvůli zranění třísla a vrátil se zpět na Slovensko. Aspoň jsme si ho vyzkoušeli. Baník s třemi hráči z áčka se snažil být důstojným soupeřem, ale příliš neoslnil. Po poločase 3:0 jsem hráčům říkal, ať hrají dál a nehledí na výsledek. Záměrně jsme zvolili dopolední čas, ve kterém hrajeme své domácí zápasy,“ podotkl Jiří Neček, hlavní trenér Třince.

Branky: Matůš 2, Adaszek, Joukl, Onuchukwu – Jatagandzidis, Bartl z pen. Rozhodčí: Klečacký – V. Kantor, K. Kantor.

Třinec: Maťašovský – Lisický, Hanzel (65. Čavoj), Hupka, Martinčík – Joukl, Adaszek, Hanus, Byrtus – Matůš, Onuchukwu. Trenér: Jiří Neček. (rom)