Starší z bratrské dvojice, Jiří, je stabilním kamenem obranné čtveřice trenéra Oldřicha Machaly. Jeho mladší sourozenec se však po zranění do základní sestavy druholigového Hlučína neprobojoval.

„V pondělí jsem přišel na trénink a bylo mi oznámeno, že si mohu hledat případné angažmá. Po zranění jsem se nedokázal prosadit do základní sestavy, jsem tady čtvrtým-pátým útočníkem. No a jelikož jsem s frýdecko-místeckými funkcionáři již delší dobu v kontaktu, domluvili jsme se velice rychle,“ prozradil hlučínský útočník Hynek Prokeš, který by se do Stovek vrátil po nějakém čase. „Že bych mohl opět nastoupit v jednom drese se svým bráchou, tak na to se strašně moc těším,“ dodal Prokeš.

Ten se již ve staronovém prostředí uvedl dokonale střelecky, když v přípravném střetnutí s divizními Hranicemi vstřelil soupeři tři branky. „Jsem strašně moc rád, že mi to tam takhle začalo opět padat. Vždyť já odehrál celý zápas snad po půlroční pauze,“ radoval se útočník po utkání v Hranicích. Teď již případné změně brání pouze domluva obou klubů. „V nejbližší době se chystáme projednat s Hlučínem bližší podrobnosti Hynkova příchodu. Proti Hranicím zahrál velice dobře, mohl by být naší velkou posilou,“ vyzdvihl Prokešův výkon manažer frýdecko-místeckého klubu Tomáš Chlebek, který plní v klubu i roli asistenta trenéra.