„Počasí zase nebylo až takový problém. Na to jsme všichni v zimě zvyklí. Pro mě je důležité, že soupeř nás skvěle prověřil. Hrál agresivně, napadal a neměli jsme moc času něco vymýšlet. Právě takové duely ukážou nedostatky - a na naší straně jich je ještě dost,“ řekl k utkání ostravský kouč Vlastimil Palička.

Do zápasu na rozdíl od svého kolegy Ericha Cviertny postavil v podstatě dvě zcela rozdílné jedenáctky. Šanci stále ještě dostávají mladí hráči, se kterými je kouč poměrně spokojený. „Hodně jim pomohl trénink s námi. Výkonnostně šli nahoru, ale stavět na nich ještě nemůžeme. Potřebují hrát a uvidíme, koho si necháme a koho pošleme ještě na hostování. U Klimka s Limanovským je ta výhoda, že jsou ještě v dorostu, o ostatních budeme jednat. Ale chtěl bych, aby s námi i nadále trénovali,“ řekl kouč k mladíkům, ke kterým vedle Klimka s Limanovským patří i Voznica, Paulus a Žůrek.

Kádr už je jinak v podstatě uzavřený. Jediný otazník visí nad levou zálohou, kde je zkoušen Švýcar Diego Lattmann. „Prioritou bylo nahradit obě křídla. Napravo máme Macha, nalevo by mohl hrát Diego. Osobně bych ho chtěl, i když zatím není nic vyřízeno. To je otázka teprve dalších dní,“ dodal Palička.

Tým se bohužel opět musí vypořádat s poměrně početnou marodkou. V utkání proti Třinci musel kouč dvakrát nuceně střídat, když Diviš si vykloubil prst na ruce a Lattmann měl menší svalové problémy. Dále pak chybí Tomáš Kuchař, který měl zánět achilovky, Lokša s Fromeliem doléčují kotník a Plešek má problémy s kolenem. „Všichni by ale v dohledné době měli začít s tréninkem,“ dodal Palička.

Vítkovice - Třinec 0:1 (0:1), branka: 37. Malíř.
Vítkovice - I. poločas: Vaško - Derych, Doležal, Švestka, Thiago - Houška, Křiva, Paulus, Mikulenka - Poznar, Diviš (20. Žůrek). II. poločas: Vaclík - Voznica, Doležal, Cverna, Limanovský - Mach, Motyčka, Klimek, Lattmann (75. Paulus) - Prohászka, Žůrek. Trenér: Vlastimil Palička.
Třinec: Lipčák - Lisický (46. Martinčík), Chlebek, Kuděla, Varga - Malíř, Cabák (70. Tomsa), Hanus, Joukl (46. Eismann) - Veselý, Szmek
(46. Doubek). Trenér: Erich Cviertna.