I. A třída – skupina A

Šilheřovice – Vratimov 2:2 (2:0)

K úvodnímu utkání jarní části nastoupili hráči Biocelu v Šilheřovicích, se kterými byli po podzimu bodově vyrovnaní a v postavení v tabulce je dělilo pouze skóre. Cílem bylo do utkání nastoupit aktivně a hrát hodně útočně. To se také dařilo, ovšem na nerovném terénu se nedařila kombinace a hlavně se svěřenci trenéra Pražáka nedokázali prosadit v koncovce. Domácí se spoléhali na velkém hřišti pouze na brejky a standardní situace. Bohužel hosté ve 28. minutě po rohovém kopu špatně pokryli Dziaka, který pohodlně hlavou dostal domácí do vedení. Po této brance znervózněli a z jejich hry se vytratila lehkost a nasazení. Domácí se zvedli a byli čím dál nebezpečnější, tlačili se hodně do šestnáctky. Po jednom osobním souboji sudí proti Vratimovu odpískal diskutabilní penaltu, kterou Jakubec proměnil. Jelikož hosté i přes několik vyložených šancí nedokázali snížit, šlo se v poločase do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

„O přestávce jsme se hráče snažili povzbudit a apelovali jsme na trpělivost a bojovnost. Ve druhé půli jsme zvýšili nasazení a domácí zatlačili před jejich šestnáctku,“ řekl hostující trenér. V 55. minutě vstřelil po standardní situaci kontaktní branku Pohludka. Tlak hostí narůstal a o dvě minuty později přišlo vyrovnání. Po rohovém kopu se svým důrazem prosadil Pešek. Poté již domácím docházely síly a hosté tlačili. Do černého se již nedokázal trefit nikdo. Hosté se neprosadili v koncovce, když nedokázali využít minimálně čtyři stoprocentní gólové šance. „Ovšem za předvedený výkon a hru ve druhé půli zaslouží naši hráči pochvalu,“ řekl závěrem Pražák.

Vratimov: Květoň - Sigmund, Andrejko, Stolařík, Pešek – P. Skoupý, Klejnot, L. Skoupý – Pohludka (83. Papala), Svěnčík (78. Hrdý), Tříska (68. Adámek). Trenér: Vladan Pražák.

I. A třída – skupina B

Staré Město - Smilovice 0:0

Derby mezi Starým Městem a Smilovicemi vítěze nemělo. Hosté měli sice mírně navrch, ale gólu se žádný tým nedočkal. Nejblíže k němu měli Smilovičtí na začátku druhého poločasu, když Hromada nastřelil tyčku. Za zmínku stojí ještě situace z 21. minuty, kdy Šafranko zastavil nedovoleně unikajícího Hromadu a rozhodčí Seidler k úžasu hostí vytáhl pouze žlutou kartu.

Staré Město: Balko – Recman, Šafranko, Adámek, Vojkovský – Krupa (72. Holek), Baroš (46. Talaš), Fara, Smítal – Slíva, Pröschl. Trenér: Libor Baran.
Smilovice: Bašanda – Kocur, Pokluda, J. Topiarz, M. Kohut – Barteczek, L. Kohut, Ganczarczyk, Máj (51. Balvar) – Hromada, Cupek (90. Bolf). Trenér: Pavel Smatana.

Brušperk – Šenov 4:4 (2:2)

S vedoucím týmem soutěže měli diváci možnost shlédnout atraktivní, oboustranně útočné a dramatické utkání. Spousta šancí na obou stranách ještě zůstala nevyužita, ale konečný výsledek nakonec odpovídá poměru sil na hřišti. Domácí vedli již 4:2, ale hosté měli drtivý závěr a nakonec mohli i vyhrát. Skóre utkání otevřeli hosté v 7. minutě po standardní situaci a nešťastné teči domácího obránce. Z vedení se však dlouho neradovali, neboť v 16. minutě šel Machálek důsledně za míčem a využil nedorozumění hostujícího brankáře se stoperem. Ve 27. minutě gólman Šenova střelu Poláška jen vyrazil a Blahut usměrnil míč do sítě. Útočná kopaná však pokračovala i nadále a ve 36. minutě po střele do levého horního růžku bylo opět srovnáno.

Po pěti minutách druhé půle kombinaci Poláška s Blahutem zakončil střelou pod břevno Vančo a domácí vedli 3:2. Po hodině hry vystihl Havránek rozehrávku soupeře a předložil před poloprázdnou branku Blahutovi, který se nemýlil. Ale hosté nesložili zbraně a v 71. minutě snížili na 4:3 dělovkou ze dvaceti metrů přesně k tyči. Definitivní podobu doznal výsledek v 80. minutě, kdy po pěkné kombinační padla vyrovnávací branka.

Brušperk: Mičík - Cigánek, Manďák, J. Makúch, Strakoš - Havránek, Ječmenek, Vančo, Blahut - Polášek, Machálek (83. Ščigel). Trenér: Leon Dostalík.

Vlčovice – Bystřice 1:3 (0:1)

„Utkání jsme měli ve své režii, jediným kazem na kráse bylo promrhání spousta brankových příležitostí,“ pravil hostující trenér Petr Bauman. Jeho hodnocení bylo výstižné, domácí se dostali ke slovu až v samém závěru, kdy hosté pod dojmem dostatečného náskoku polevili v koncentraci. Předtím totiž vystřihl hattrick útočník Noga. Novic v dresu Bystřice zužitkoval ideální přihrávku Kluze a následně vyzrál na brankáře po dvou samostatných únicích. Další slibné možnosti zazdili Maier, Kluz, Štvrtňa a Noga.

Bystřice: V. Cymorek - Škarka - Vávra, Szturc - Maier, Hrazdílek, Lachowicz, Štvrtňa, J. Rusz (75. L. Pyszko) - Noga, Aleš Kluz (88. Kotas). Trenér: Petr Bauman.