Ti byli zvědavi, jak dopadne duel mezi první Lučinou a druhým Starým Městem (domácí mají odehráno o jeden zápas méně, pozn. red.).

Samotný duel dvou předních celků tabulky příliš fotbalové krásy ale nepobral. Hosté se uchýlili k poctivé defenzívě, mladý domácí celek to s dobýváním obranného valu měl hodně složité. Až po půlhodině hry se ke střele odvážil domácí Kozel, s jeho přízemní střelou si však brankář Kielar poradil. Ve 41. minutě to byl opět lučinský gólman, který zasáhl proti pokusu Dosoudila. Kopal se roh a po Štěrbově centru se nadvakrát dokázal prosadit navrátilec do domácí sestavy Papaj – 1:0.

Hosté o sobě výrazněji dali vědět až v 65. minutě, kdy se po Tomíčkově přiťuknutí ocitl v nadějné pozici L. Kohut. Střelu hostujícího středopolaře nakonec zneškodnil brankář Střalka. Uběhly další tři minuty, kdy se k sólu odhodlal domácí Tobiáš. Hosté jej nechali trestuhodně doběhnout až před vlastní šestnáctku, tam Tobiáš napřáhl a krásnou střelou vymetl levý kout Kielarovy branky – 2:0. Když pak v závěru zneškodnil ještě Střalka střelecký pokus R. Tomíčka, mohly v domácím táboře propuknout zasloužené oslavy. „Domácí vyhráli zaslouženě. U nás spousta hráčů jakoby nechtěla hrát. Je to škoda, ale jedeme dál," řekl po utkání zklamaným hlasem hostující záložník Lukáš Kohut.

„Jsem potěšen, jak kluci k zápasu přistoupili a jak jej zvládli. Bavili se fotbalem a to mě hodně potěšilo," dodal domácí kouč Petr Němec.
Pokud Staroměstští zvládnou dohrávku s Jablunkovem, dostanou se v tabulce o dva body právě před Lučinu.

Branky: 41. Papaj, 68. Tobiáš. Rozhodčí: Picmaus – Ondračka, Poledník. ŽK: 90. Novák – 32. L. Kohut, 44. Majer. Diváci: 300.

Staré Město: Střalka – Smilowski, Smítal, Papaj, Prokeš – Kozel (46. Rudel), Tobiáš, Štěrba (88. Birčák), Sušovský (83. Novák) – Dosoudil (77. Blažek), Slíva (89. Kmošťák). Trenér: Petr Němec.

Lučina: Kielar – R. Tomíček, Jiří Staufčík, M. Kohut, Bubík (85. Goroš) – K. Tomíček, Myšinský, L. Kohut, Majer, Krzyžánek (46. Bártek) – Jajkowicz (74. Vojkovský). Trenér: René Hruška.