FC Baník Ostrava U21 – FK Fotbal Třinec U 21 3:0 (1:0)

Zatímco třinecká juniorka nastoupila do zápasu bez posil z áčka, které se chystá na klíčový sobotní zápas s Vltavínem, Baníkovci nasadili do hry Milosavljeva, jenž již po šesti minutách hry našel přesným centrem přesně mířícího Pyclíka.

Trefa Baníkovce povzbudila, na trávníku ve Vítkovicích jasně dominovali i v dalších minutách. Gól z jejich aktivity nevzešel, tyč Rohelovy brány dvakrát napálil Oldřich Byrtus. Jeho jmenovec Ondřej, kapitán hostů, musel po změně stran sledovat, jak se trhá bodová šňůra jeho celku. Opatřil se zaskvěl ránou trefou do růžku a vzápětí zarmoutil brankáře Rohela střelou po zemi.¨

V zápase, který byl specifický zejména pro třineckého trenéra Papugu i záložníky Vovese a Trajkovského, kteří ještě vloni působili v Baníku, slavili zasloužené vítězství mladí Ostravané. Příštím soupeřem třineckých juniorů budou v pondělí 7. října od 16 hodin Pardubice.

Branky: 6. Pyclík (Milosavljev), 50. Opatřil, 53. Opatřil. Rozhodčí: Adámková, ŽK: Voves (Třinec). Diváci: 180.
Třinec: Rohel – Sporysz (58. Machala), Samek, Preči, Rekisz – Trajkovski (69. Kufa), Hála, Voves, Byrtus – Vlachovič (85. Bulawa), Švábík (79. Dawid). Trenér: Kamil Papuga.
Další výsledky 13. kola: Dukla – Slovácko 1:2 (1:0), Táborsko – Znojmo 3:4 (1:1), Plzeň – Mladá Boleslav 1:2 (0:2), Pardubice – Hradec Králové 1:2 (0:2), Liberec – Příbram 2:0 (0:0), Brno – Olomouc 3:1 (3:0), Varnsdorf – Bohemians 1:2 (1:2).