Dobratice /FOTOGALERIE/ – Na dosud neporažené dobratické fotbalistky čekalo tentokrát regionální derby proti začínajícím hráčkám Brušperku. Pikantností tohoto derby bylo i to, že dvě hráčky Brušperku (Šmídová a Paličková), hájily ještě v minulé sezoně barvy Dobratic.

23.9.2010

TJ Comfort Dobratice - SK Brušperk.Foto: Zbyněk Popovský

TJ Comfort Dobratice - SK Brušperk 4:0 (2:0)

Domácí celek nehrál v nejsilnější sestavě, přesto mělo utkání od úvodního hvizdu jednoznačný průběh. Dobratice se ujaly vedení ve 13. minutě, kdy se šťastně trefila Dunová. Stejná hráčka pak zvýšila vedení dobratických fotbalistek o minutu později a zdálo se, že utkání spěje k vysokému vítězství domácích. To se však nestalo, domácí totiž vstřelení dvou branek uklidnilo, což nelibě nesl trenér Dušan Bariš.

Hostující hráčky se sice snažily napadat svého známějšího rivala agresivní hrou, avšak na dobře organizovanou obranu v čele s kapitánkou Uhrovou neměly svěřenkyně trenéra Nagyho sebemenší šanci. V závěru prvního poločasu domácí lavičce zatrnulo, když se po jednom ze soubojů o míč ocitla v nefotbalové pozici domácí kapitánka Uhrová, naštěstí její zranění nebylo vážné a utkání dohrála. První poločas tak skončil po jednoznačném průběhu 2:0.

Druhá půle nepřinesla ze strany obou týmů změnu k lepšímu. Stále se hrálo více na polovině hostujícího týmu, který se víceméně úspěšně bránil dobratickým útokům. Domácí proto poslali do hry své tři ofenzivní hráčky, což vedlo k dalšímu zvýšení tlaku na již tak dezorientovanou obranu hostí. Dobraticím se podařilo potřetí dobýt branku v 67. minutě, kdy se po rohovém kopu trefila Kuhová.

Hostující fotbalistky utrpěly velkou ztrátu v průběhu 75. minuty, kdy se zranila zkušená Šmídová, se kterou nebudou moci v Brušperku na podzim bohužel počítat. „Špatně jsem trefila balón a snažila se ho ještě ve vzduchu zpracovat, bohužel jsem špatně našlápla a kotník to nevydržel. Budu mít dva týdny sádru a pak budu chodit na rehabilitace, takže jsem asi pro podzim skončila,“ uvedla ke svému zranění bývalá hráčka Dobratic.

V 87. minutě se z brejku trefila Heroková, která zvýšila na konečných 4:0. „Šla jsem sama na brankářku a chtěla vystřelit k pravé tyči. Jenže to nevyšlo tak, jak jsem chtěla. Jejich gólmanka nebyla moc zkušená, míč se jí odrazil od ruky a doputoval do branky,“ řekla ke své šesté trefě v sezoně šťastná střelkyně Klára Heroková. Dobratice tak proti nováčkovi splnily svou povinnost a dokráčely si k páté výhře v řadě.

„V první půli jsme podali nejhorší výkon v této sezoně, přesto jsme dokázali v podstatě z ničeho dát dvě branky. Hráli jsme bez pohybu, nasazení a jen čekali s čím přijde soupeř. Zabrala vždycky pouze jedna hráčka ostatní ji pouze sledovali. To by se nám v dalším zápase proti Bruntálu nemuselo vyplatit,“ reagoval naštvaně na výkon svých svěřenkyň trenér domácích Dušan Bariš.

„I když jsme nastoupili v nejsilnější sestavě, tak jsme tahali v zápase za kratší konec. Domácí nás přehrávali jak technicky, tak rychlostně. Převážně v prvním poločase nás skoro k ničemu nepustili a dokazovali nám na hřišti, proč jsou v MSDŽ zatím bez ztráty bodu. Naše holky byly na zápas nažhavené, ale to bylo proti dobře hrajícím domácím málo. Opět se ukázaly naše nedostatky, a to je především kombinace a akcelerace. Na druhou stranu jsem byl spokojen s nasazením. Holky hrály až do konce svých sil, což oceňuji. Z jednotlivců bych chtěl vyzdvihnout dobrý výkon brankářky Pařenicové, která se zlepšuje zápas od zápasu. A na pravém beku 14letou Morysovou. Pro nás je důležité, že holky fotbal baví a výsledky i zlepšená hra se dostaví časem,“ řekl k zápasu asistent trenéra Brušperku Rostislav Golla.

Branky: 13. a 14. Dunová, 67. Kuhová, 87. Heroková. Rozhodčí: Mojžíš, ŽK: Zámečníková (Dobratice).

Dobratice: Skočovská – Uhrová - Školová, Zámečníková, Orečná - Fischbachová, Kuhová, Štefková (61. Pěchníková), Klusová (40. Sikorová) - Dunová (60. Heroková), Mojžíšková (48. Veselá). Trenér: Dušan Bariš.
Brušperk: Pařenicová – Paličková - Morysová, Malíková, Koudelková - Dluhá, Šmídová (Volná), Tesařová (Němcová), Rybnikářová (Vavrečková) – Kadrnková (Stojanovová), Otrusinová. Trenér: Ladislav Nagy.

Další výsledky MSDŽ: Bruntál - Studénka 19:0 (11:0) - branky: Sedláčková 5, Schoberová 4, Švajdová 2, Kaupová 2, Fišerová 2, Jarošová, Helekalová, Krahulcová, Šandová. Štramberk - Val. Meziříčí B 11:1 (6:1) - branky: Glogarová 5, Machová 3, Michálková, Kociánová, Stupavská - Pekmocká. Vítkovice - Český Těšín 3:1 (2:0) - branky: Fidlerová 2, Nguyen – Lepíková. ČK: Stabravová (Vítkovice). Stachovice - Veřovice 1:1 (1:1) - branky: Pospíšilová – Fojtíková. Havířov - Trojanovice 10:0 (5:0) - branky: Chodurová 3, Maláčová 2, Elingerová, Dlouhá, Hyklová, Kuzníková a vlastní.

23.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Krajští lidovci se sjeli do Frýdku-Místku, aby sledovali vývoj výsledků voleb.
13

OBRAZEM: Krajští lidovci ve sněmovně získali jen jeden mandát

Zásah hasičů u požáru střechy kotelny na velké pile v Bystřici.
8

V Bystřici hořela střecha kotelny na pile

Řepiště domácí televizní premiéru neustáli, po zápase se radovala Doubr

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.