VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Dobraticích byla výborná atmosféra

Před nedávnem jsme v rámci Sportovního detektiva zavítali až na samotný východní cíp našeho okresu, do Bukovce. Tentokráte se podíváme blíže, konkrétně do Dobratic.

15.12.2017
SDÍLEJ:

Dobratické fotbalisty povzbuzuje při mistrovských zápasech také skupinka dívek a žen oblečených do dresů tamního klubu.Foto: Karel Moškoř

sportovní detektiv

Vesnice na severním úpatí známé hory Prašivé zažívá atmosféru krajské soutěže 1. A třídy třetím rokem. O fotbale se tady mluví v posledních letech často a kromě mužské populace zanechaly výraznou stopu v historii také dobratické ženy. Nyní dělají radost fanouškům jen muži, mládežnické celky procházejí generační výměnou. Dobratické fotbalisty povzbuzuje při mistrovských zápasech také skupinka dívek a žen oblečených do dresů tamního klubu.

Pro fotbal se tady udělalo hodně věcí. Hřiště prošlo pořádnou proměnou, před několika lety se udělala kompletní rekonstrukce hřiště včetně terénních úprav. Přibyla další zastřešená místa, která jsou využívána nejen při fotbale, ale slouží při různých akcích v obci. Dobratičtí při naší návštěvě porazili silné Sedliště a rázem se tehdy dostali do klidných vod středu tabulky. To určitě potěšilo všechny hráče, vedení klubu i diváky.

S Dobraticemi je s fotbalem spojeno hodně hráčů z domácí líhně. Zásluhu na tom mají ti, co se nebáli investovat svoje fotbalové nadání k osobnímu růstu a potom i do svých potomků. Když se v rodině rodí kluci a jejich talent nepadne daleko od stromu, jako v případě Causidisů, máme o dobrý fotbalový rozvoj postaráno. Je to zcela určitě nejvýraznější
příjmení na fotbalové scéně dobratického klubu. Ač už na zeleném pažitu v mistrovských utkáních ty nejzkušenější, Alexe a Borise, nevidíme, na fotbal nezanevřeli. Velkým povzbuzením je i to, jak se do sportovního dění zapojují tady i ženy a další dobrovolníci. Bez společného nadšení to ani nemůže fungovat. „Je dobře, že jsme měli v Dobraticích štěstí na kluky, kteří chtěli hrát fotbal. Byly tu silné ročníky, fotbal je chytil, a tak se jim začala dávat šance si zahrát velice záhy i v mužském výběru. I když se už neobejde vyšší soutěž bez posil, aby se vůbec dalo něco uhrát, máme v kádru ještě dost svých odchovanců, co tu hrají a nevedou si špatně,“ zavzpomínal po vítězném utkání předseda klubu Břetislav Bortlíček.

Pomyslným dvanáctým hráčem v každém střetnutí jsou místní diváci. Není mnoho vesnických klubů, které mají tak velikou podporu diváků. Na vzdálenější místa k zápasům do sousedních okresů zajišťuje výbor TJ autobus. „Ještě dnes vidím nevěřícné pohledy domácích, když se na tribunách u nich objeví třeba 50 až 60 fandů v našem kotli, kteří vytrvale povzbuzují, když se zrovna i nedaří. A těch, co dovedou naše hráče podpořit, je u nás dost a to nám dává sílu a motivaci pro budoucnost,“ doplnil Bortlíček.

POHLED DO HISTORIE
Prvopočátky organizovaného sportu a jeho vzniku v obci sahají do padesátých let minulého století. V obecní kronice je jen stručný zápis o tom, že dne 21. ledna 1951 byla založena Tělovýchovná jednota TOZ Sokol. Další zmínka hovoří o přidělení pozemku na farském obročí pro vybudování hřiště. Historie zaznamenává budování sportovního zázemí – hřiště a sokolovny. Vznikají první sportovní oddíly, kde v samotném počátku hraje prim fotbal. Brzy se přidal stolní tenis, volejbal a šachy. V roce 1967 se vytváří první družební kontakt s TJ Oravská Lesná a tato spolupráce trvá dodnes. Otevření zrekonstruované travnaté hrací plochy hřiště bylo součástí jubilea v roce 2011. Ve stejném roce postoupili muži z OP do 1.B třídy, o tři roky později pak do 1.A třídy.

CENA VSTUPNÉHO - 1
Už po příchodu k brance sportovního areálu v Dobraticích a pohledu na robustního Petra Vlčka se vám automaticky otvírá peněženka. Vstupné činí 25 korun. Ke vstupence se nabízel bulletin za dvacku i s vloženou fotkou domácího týmu. Šťastní vylosovaní si mohou zde odnést po každém zápase některou z cen. I tady přicházejí děti a ženy na fotbal zadarmo.

Dobratické fotbalisty povzbuzuje při mistrovských zápasech také skupinka dívek a žen oblečených do dresů tamního klubu.OBČERSTVENÍ - 1
Výhodou zdejšího areálu je i poloha místa s občerstvením. Bufet s možností si sednout na připravené lavičky se stoly umožňují sledování fotbalu u čehokoliv, co si objednáte. Pochopitelně převládá pitný režim v podobě piva Radegast a Ryzák v cenových relacích 25 a 27 korun. Za klobáskou se musíte pár metrů projít. Udírna pěkně schovaná mezi stromy už plní svou nepostradatelnou úlohu několik let. Jak jsem zjistil, prodalo se kolem osmdesáti vynikajících klobás za přijatelnou cenu 40 Kč.

ATMOSFÉRA UTKÁNÍ - 1Dobratické fotbalisty povzbuzuje při mistrovských zápasech také skupinka dívek a žen oblečených do dresů tamního klubu.
Dnešní zápas měl všechny atributy toho, co může nabídnout vesnická kopaná. Ono se všeobecně ví, že dobratičtí fandové patří mezi nejvěrnější v okrese a svůj tým jezdí pravidelně podpořit i na venkovní zápasy. Za co dostávají Dobratice další výbornou známku? Konečně jsem slyšel na fotbale tolik žádoucí: „Do toho!“ Hlasivky dobratických fanoušků zdatně doprovází na buben Jan Březina. Díky zlepšenému počasí se atmosféra utkání „vybarvila“ v podobě 12 místních žen a dívek, které se přidaly k fandění svou vlastní choreografií. Modrožluté třásně v jejich rukou připomínaly klubové barvy.

Karel Moškoř

Autor: Redakce

15.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Expedient - výdej jídel

Do naší firemní restaurace Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. v Nošovicích hledáme nového kolegu/yni. Náplní práce je výdej jídel, pomocné práce, úklid pracoviště, prodej zboží. Požadujeme příjemné vystupování, pracovitost, spolehlivost. Nabízíme práci na HPP, na dobu neurčitou, práce ve tří směnném režimu po-pá (6h. denně), zvýhodněné stravování.

2475 - Optometristé Optometrista/ka - Frýdek - Místek.(25 000 Kč)

Optometristé Optometrista/ka - Frýdek - Místek. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka / Optometrista, , Požadujeme:, , • VŠ vzdělání v oboru optometrie, • Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, • Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , • Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, • Vyšetření a měření zraku klienta, • Aplikace kontaktních čoček a jiné, • Poskytování poradenství zákazníkům, • Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, • Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , • Silné zázemí stabilní české společnosti, • Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, • Velkou podporu na počátku spolupráce, • Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, • Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, • Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledků. Pracoviště: Frýdek-místek, náměstí Svobody, č.p. 1, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Martina Sedláková, .

2475 - Optometristé Optometrista/ka - Frýdlant nad(22 000 Kč)

Optometristé Optometrista/ka - Frýdlant nad Ostravicí. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost Optik House s.r.o., je provozovatel obchodní sítě VAŠE OPTIKA s.r.o., která je ryze českou společností. Stabilita a zároveň dynamicky se rozvíjející rodinná společnost nás řadí již 10 let mezi TOP optiky na českém trhu. Naše firma staví na rodinných hodnotách a osobním lidském přístupu k našim pracovníkům a klientům ve všech našich stávajících 50 – ti pobočkách v ČR. Jsme tak nablízku svým klientům i zaměstnancům. Klademe důraz na dlouhodobou spolupráci, atraktivní a férovou nabídku služeb a nadstandardní servis., , Optometristka/Optometrista , , Požadujeme:, , •VŠ vzdělání v oboru optometrie, •Komunikativnost, vstřícnost, spolehlivost, •Příjemné a milé vystupování, , Pracovní náplň:, , •Spolupráce s lékaři a řešení široké škály klientských případů, •Vyšetření a měření zraku klienta, •Aplikace kontaktních čoček a jiné, •Poskytování poradenství zákazníkům, •Prodej brýlí, kontaktních čoček a jiných optických pomůcek, •Vedení administrativy a záznamů klientů, , Nabízíme:, , •Silné zázemí stabilní české společnosti, •Práci od pondělí do pátku - víkendy a večery patří Vám a Vaším blízkým, •Velkou podporu na počátku spolupráce, •Unikátní interní vzdělávací a rozvojový program, •Zajímavou práci v příjemném a moderním prostředí prodejny, •Zaměstnanecké benefity a každoroční přehodnocení mzdy dle dosažených výsledk. Pracoviště: Frýdlant nad ostravicí, Náměstí, č.p. 3, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí. Informace: Martina Sedláková, .

2475 - Zubní instrumentáři ZUBNÍ SESTRA/BRATR -(15 000 Kč)

Zubní instrumentáři ZUBNÍ SESTRA/BRATR - INSTRUMENTÁŘ/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 z:16/2/2018, Práce na PP plný. Nástup 4/2018, po domluvě i dříve. Práce vhodná i pro absolventy., Požadujeme:, - spolehlivost, příjemné vystupování, komunikativnost, vstřícnost, chuť pracovat, Životopisy zasílejte na e-mail katerina.farna@seznam.cz. Pracoviště: Mddr. kateřina svobodová - ordinace zubního lékaře, Novodvorská, č.p. 3060, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Kateřina Svobodová, +420 595 172 474.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Žena řídila opilá, nadýchala téměř dvě promile

Videosouhrn Deníku – pondělí 19. února 2018

Neuvěřitelně agresivní omyl v dálničním tunelu a karate v metru: videa dne

Města a obce se pustí do rekonstrukce školských zařízení

V rozpočtech na rok 2018 mysleli zastupitelé měst a obcí na Frýdecko-Místecku také na děti. Kromě výstavby nových hřišť se začnou rekonstruovat i školy.

OBRAZEM: Valentýn mohli oslavit na plese

Třinec – V sobotu 17. února proběhl v třineckém kulturním domě Trisia již tradiční Valentýnský ples.

Strážníci třinecké městské policie se opět potýkali s opilými jedinci

Třinecká městská policie se v poslední době nenudí. Velmi často řeší problémy podnapilých jedinců či dokonce skupin. Do toho samozřejmě řeší i případy výtržností či rušení nočního klidu.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT