Fotbalem se ale v Dobré nebaví pouze chlapci, ale také i děvčata. "V naší přípravce máme kolem sedmdesáti dětí ve věku od 5 do 12 let. Naše činnost směřuje k vytvoření kvalitní základny fotbalistů a fotbalistek všech ročníků, a tím vlastně k celému rozvoji fotbalu v Dobré. Realizační tým tvoří nejen pět trenérů s platnou licencí ČMFS, ale také lékařka a staniční sestra, zajišťující zdravotní dohled při soustředěních či zápasech. Když k tomu připočtu doplnění o spolupracovníky z řad rodičů, tvoříme si myslím skvělý tým," řekl Tomáš Lepík z fotbalového klubu v Dobré.

Cílem fotbalových trenérů v přípravce je udržet nastavený standard fotbalových tréninků a aktivit s tím spojených. "Zejména chceme připravit co nejlépe hráče k zapojení do žákovských soutěží, vždyť mladší žáci hrají od letošní podzimní sezony v kraji, stejně jako naši starší žáci. I proto potřebujeme mít kvalitní základnu, kterou budeme chtít rozhodně rozšířit o další mladé fotbalisty," doplnil Lepík.

Na konci minulé sezony se s přípravkovým věkem rozloučilo v Dobré hned několik nadějných mladíků. "Jedná se o hráče narozené v roce 1998, kteří od léta budou hrát za naše mladší žáky. S přípravkou se tak rozloučili Martin Šimík, Tomáš Korenný, Vojtěch Lepík, Martin Kantor, Jan Bubík, Jan Tesarčík a Karin Kročková. V přípravce nás ještě výbornou hrou potěšil také Daniel Valošek, který by mohl být velkým fotbalovým příslibem do budoucna, stejně jako jeho mladší bratr Tomáš," pochválil mladé doberské naděje Tomáš Lepík.

Ten se společně s Miroslavem Pavláskem věnuje trénování ročníků 1999 až 2001. Mladší ročníky přípravky mají v Dobré pak na starosti Jaroslava Velčovská a Radim Miarka. Dívčí tým pak trénuje Jitka Drabinová. Více informací o mladých fotbalistech z Dobré získáte na webové adrese www.fotbaldobrauf-m.blog.cz. (tl)