V dohrávce se bojovalo o veledůležité body mezi celky z užší špičky tabulky okresního přeboru. Jako by právě toto na začátku utkání viditelně svazovalo nohy domácím hráčům.

Hosté vyrukovali svižně a už ve 4. minutě šel Hruška sám na domácího brankáře, který reflexivně vyrazil střelecký pokus na roh. Poprvé dali domácí o sobě vědět až v 8. minutě po obdržení žluté karty.

V 10. minutě naservíroval míč Boris Causidis Markovi Causidisovi, ale i toho vychytal gólman. Hrál se opravdu pohledný fotbal, nahoru a dolů a to se divákům, kterých přišlo na fotbal přes tři stovky, muselo líbit. Střelecky aktivní byl zejména hostující Krzyžánek a brankář Bouz musel dvakrát vyrážet jeho střely. O zápis do listiny střelců se pokoušel i domácí šutér B. Causidis, ale mířil jen do středu branky, kde stál připravený Chlebek.

O první změnu ve skóre se postaral nejmladší hráč na hřišti Skotnica, který zužitkoval výbornou přihrávku F. Zemana a skluzem do protipohybu brankáře dostal domácí do vedení. Ve 26. minutě bylo zřejmé, proč postavil od počátku utkání dobratický trenér B. Causidise. Ten se opřel do míče z dobrých padesáti metrů a jeho lob zapadl jen těsně vedle levé tyče. Po půlhodině hry se pěknou kombinační hrou dostal k tutovce lučinský Polášek, netrefil však branku. Přesto po několika dobrých možnostech domácích patřila gólová tečka první půle hostům. K přímému kopu z 25 metrů se postavil Krzyžánek, prostřelil děravou zeď Dobratic a vyrovnal ve 44. minutě na 1:1.

O pořádný rozruch se postarali Lučinští už ve 53. minutě druhého dějství. Po rohovém kopu domácích a hlavičce Grygara, která šla mimo tyče, si nepochopitelně šáhnul na míč jeden z bránících hráčů a kopala se penalta. Tu proměnil F. Zeman a domácí opět vedli. O pět minut později zvyšoval Marián Causidis už na 3:1 a zdálo se být rozhodnuto. Když bylo na ukazateli skóre po hodině hry 4:1, zásluhou tvrdé střely Jakuba Causidise, málokdo věřil, že se dá zápas zdramatizovat. V 67. minutě se ale křižnou střelou z levé strany prosadil Hruška a snížil na 4:2.

Pojistku po pěkné akci dvojice Marián a Jakub Causidisové odmítl skvělým zákrokem lučinský Chlebek. Zato v 73. minutě bylo opět radostněji na lavičce hostí, parádní střelou vymetl pravý horní roh Bouzovy branky Krzyžánek a upravil na 4:3. To byla pro domácí rána, ze které se nemohli hezkých pár minut vzpamatovat. Mohlo být ještě hůře, jenže Hruška ze dvou kroků trefil jen břevno a v poslední minutě řádné hrací doby zazvonila po přímém kopu a nadzvednutí míče některým z hráčů pravá tyč domácí branky.

Hned z protiútoku utekl hostující obraně Skotnica, ale neměl již tak přesnou mušku jako v prvním poločase. Čtyřminutové nastavení velmi pomalu utíkalo domácím, přesto se závěrečnému tlaku Lučiny ubránili. Podle přítomných diváků, mezi kterými nechyběli ani zástupci OFS a jiných klubů, to byl vynikající fotbal, který měl všechny parametry moderní kopané včetně herního nasazení a krásných gólů.

TJ Dobratice – Finstal Lučina 4:3 (1:1)

Rozhodčí: Machala, Suszka a Konderla, ŽK 3:0, 300 diváků

Dobratice: Bouz, Skokan, Grygar, L. Klesniak, Liberda, L. Zeman, Marek Causidis (73. Světlík), Marián Causidis, Boris Causidis (37. Jakub Causidis), F. Zeman (89. Slavický). Trenér: M. Korabík

Lučina: Chlebek, Krzyžánek, Goroš, Staufčík, Hruška, Mikulec, Polášek, O. Majer, Dobřický, Hánl, Čubok (63. A. Kielar). Trenér: Černý